Nem sikerült a triplázás, de Poór Brigitta tovább vezeti a tereptriatlon ranglistát Kiemelt

• Állapot: Aktuális

A görög világkupafutamon Poór Brigitta 4. helyen ért célba, így nem sikerült a „sorozatban 3 győzelem” bravúrja. Az elmúlt két hét győzelmei és fáradalmai ellenére jó formában állt a rajthoz, de a pálya nem kedvezett neki, így versenytársai előnnyel indultak a Merida Maraton Team versenyzője ellen.

Poór Brigi a 4. helyen (Poór, Erbenova, Walters, Wasle, Riou) Poór Brigi a 4. helyen (Poór, Erbenova, Walters, Wasle, Riou) Foto: XTERRA

A versenyt megelőző sajtótájékoztatón a francia versenyigazgató Nicolas Lebrun csendesen megjegyezte Briginek:

„Hogy vagy a harmadik versenyed előtt? Tudod, hogy mindenki téged akar legyőzni?”

Így is történt, taktikában és összefogásban is igazolódott a többszörös világbajnok jóslata: Brigi ellen összedolgozott a mezőny. Az angol Nicole Walters fantasztikus tempót úszott, és mivel a kerékpárpálya szinte végig széles dózerutakon vezetett, az országútis triatlonista kamatoztatni tudta a sebességét, így Brigi nem tudott rá följönni, bár összességében jobb időt teljesített. Ezzel a lelki teherrel indult a terepfutásra a magyar sportoló, de ott az olimpikon cseh Erbenova érte utol, majd a cél előtt nem sokkal a hatalmas tempóban haladó osztrák Carina Wasle

4 Brigitta Poor 02:40:16 56 00:21:28 01:31:39 00:45:20

Brigi ezzel az eredménnyel még mindig magasan vezeti a ranglistát (emlékezetes, hogy tavaly év végén egy kihagyott verseny miatt csak pár ponttal maradt le a ranglista győzelemről). De hosszú még az év…

A férfiak versenyét a francia Arthur Forissier nyerte, a 10 km-es terepfutáson végig 30m távolságot tartva a második helyen érkező olasz Marcello Ugazio előtt! Elképesztő csata volt végig, hiszen az olasz 15 mp előnnyel lépett partra az úszás után, a francia 30mp-cel volt gyorsabb a kerékpáros pályán, a harmadik számban pedig szinte azonos időt futottak! Brigihez hasonlóan a kétszeres győztes spanyol Serrano a 4. helyen ért célba.