Az XTERRA tereptriatlon sorozat szokásos távjait kellett teljesíteni a versenyzőknek: 1500 m úszás, 33 km terepkerékpár 705 m szintemelkedéssel és 10 km terepfutás 288 m szintemelkedéssel. Sajnos a hivatalos adatok nagymértékben megváltoztak, az utolsó pillanatokban jelölték át a pályát, sok versenyző emiatt hibázott.
Mester Bálint saját mérése szerint: "Bringa pálya 31 km 847 m szint."
Gyors pálya, nem túlságosan technikás, inkább erőből megoldható, ezért a versenyt végig magasabb tempó jellemezte. A mezőnyben elsősorban a közeli országok versenyzői indultak, hiszen a szlovák pálya még nem kiemelt része az XTERRA VK sorozatnak és emiatt is jó lehetőség a magyar versenyzőknek összemérni az erejüket és felkészültségüket az európai versenytársaikkal.

Mester Bálint az elmúlt közel 30 év tereptapasztalatával hatalmas rutinú versenyzőnek számít, akárcsak Szász Eszter – mindketten számos magyar bajnoki cím birtokosai különböző terepsportokban, most is mindketten a pódiumon álltak, akárcsak Hamerli Péter, aki a dobogó legmagasabb fokára állhatott a korosztályos versenyben.
Hogyan élték meg a versenyt?
Mester Bálint többszörös magyar bajnok, Világkupa dobogós:
„Régóta járok erre a pályára versenyezni, nagyon szeretem a szlovák versenyeket, tavaly volt első alkalommal Világkupa futam. Mindig precízen jelölt pályák voltak, sajnos ez idén az utolsó pillanatokban valami miatt megváltozott, és ez sok pályatévesztést is magában hordozott. Most egy kör volt az eddigi kettő helyett, a »kellemes« 1000 méter feletti szintkülönbség erősen lecsökkent.
Elégedett vagyok az úszással, közel 3 percet javítottam a tavalyi időmön. A mezőny erősségét jelzi, hogy ezzel is csak a 15. helyen depóztam. A kerékpáros pályán nagyon erősek voltak az ellenfelek alig tudtam előzni, így a futásra a 11. helyen mentem ki. A futás eleje iszonyatosan meredek, 1500m méter alatt emelkedik közel 100 métert! Utána laza és könnyed sprintelésre van lehetőség. Persze jól kell beosztani az erőt, hiszen két kör a futás. A futás is jól ment, a 8. hely jónak számít, hiszen az előttem lévők nagy része az Elit kategóriában versenyez. Jó volt látni, hogy milyen sokan vagyunk magyarok és milyen jó eredményeket értünk el!”
Mester Bálint saját mérése szerint: "A futás szegmens 910 m 125 m szint."

Szász Eszter többszörös magyar bajnok:
„Nem volt tervben ez a verseny, egy hirtelen ötlettől vezérelve, párom javaslatára döntöttünk az indulás mellett. Igazi kihívást jelentett már az úszás maga is, ekkora szélben először sikerült arra haladnom a vízben, amerre szerettem volna.
A monti és a futópálya igazán keményre sikeredett, sok vízszintes szakasszal nem találkoztam - éppen ez az, ami anno is megdobogtatta a szívem. Jó volt egy kicsit (na jó, nagyon) komfort zónán kívül mozognom, arra pedig, ahogyan Viktor és a gyerekek végig biztattak, nincsenek szavak.”

A verseny indult Száraz Dénes színész is, többszörös Ironman, outdoor sportoló, aki a 2006 évi X2S Visegrád tereptriatlon óta elkötelezett híve a sportágnak:
„A szlovák XTERRA hangulata nagyon laza, könnyed. Szinte már az ember el is hiszi, hogy a tereptriatlon csak móka és kacagás. De ez csupán a csehek és szlovákok mentalitása miatt van és emiatt nagyon jó hangulatban rajtolunk itt mindig. Aztán persze rendesen melózni kell a célbaérésért. Persze én nagyon szeretem ezt a “melót”. Jöhet az osztrák aztán a német futam.”
XTERRA Slovakia 2025 magyar eredmények
Nők
3. (12.) SZÁSZ Eszter Vitalitás SE (40-44) – 3:53:02
Férfiak
1. (8.) MESTER Bálint, Tiszakécske TSE (40-44) – 2:43:18
1. (16.) HAMERLI Péter, VESC (50-54) – 2:58:46
6. (56.) HALÁSZ Krisztián, Honvéd Szondi SE (45-49) – 3:23:15
9. (58.) SZÁRAZ Dénes, Balatonman Training Team (45-49) – 3:26:24
4. (78.) DEMETER Gábor, Jászberényi Triatlon Sportegyesület (55-59) – 3:37:33
Az abszolút verseny eredményei:
Nők
1. (1.) ZACIKOVA Lydia (SVK) (25-29) – 3:03.24
2. (2.) ZECHNER Luise (DEU) (25-29), Lauf-KulTour e.V. – 3:18:58
3. (1.) GALEWICZ Katarzyna (POL) (45-49) – 3:26:02
Férfiak
1. (1.) DUSEK Karel (CZE) (ELITE), TitanTrilife – 2:26:16
2. (1.) JENCUS Jakub (SVK) (20-24), Škp Triax Bratislava – 2:30:57
3. (2.) SPANDL Marcel (AUT) (ELITE), SU TRI Styria – 2:31:22
Weboldal: www.xterraplanet.com
Eredmények: results.xterraplanet.com




