A junior világbajnok Ashleigh Gentle nyerte a 30. Noosa Triathlon versenyt

Ausztrália új triatlon csillaga Ashleigh Gentle és honfitársa Peter Kerr nyerték a 30. jubileumi NOOSA Triathlon elnevezésű versenyt. A 21 éves junior világbajnok Gentle fantasztikus futással kápráztatta el a közönséget, a 10 km-es távot 33:49 alatt teljesítve a sok kanyarral színesített dimbes-dombos pályán.

Ausztrália, triatlon Ashleigh Gentle, Peter Kerr, NOOSA Triathlon, junior, világbajnok, futás, úszás, kerékpár

Az egyik esélyesnek számított, azonban a körülmények nem kedveztek neki. Eleinte... Az úszás után a vezető bolyban volt, de az eső elkezdett esni és rutin nélkül nem mert annyira gyorsan menni a csúszós pályán, mint a többiek.

08 nov. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

"Óvatos voltam, a kanyarokban inkjáébb veszítettem a pozicióból, de nem akartam esni. Ez is kockázatios volt, de megérte, hiszen a többiek sem jutottak sokkal előbbre a veszélyes manőverekkel sem."

Gentle egészen a futás második feléig csak az élen haladók utolérésére koncentrált, ahol Liz Blatchford és Caroline Steffen vezették a mezőnyt. A 6. km-nél azonban ritmust váltott és fantasztikus utolsó 3 km-t futott, ahol már senki nem tudott a nyomában maradni.

A férfi mezőnyben nagyon szoros volt a verseny, Peter Kerr végig diktálta a tempót, de az utolsó kilométrig nem lehetett biztos a győzelmében. Egy utolsó fantasztikus hajrával nyerte meg a versenyt és tett pontot az éves sikersorozatának a végére.

Számos hawaii Ironman versenyző is rajthoz állt - természetesen nem ők álltak a mezőny élén. Az Ironman idei világbajnoka Peter Jacobs a 26. helyen ért célba, a nagyon jó 2:00:55 idővel.

"Kona óta 3 hét telt el és szinte csak pihentem. Jól esett ez a verseny, bár meglepett, hogy az első bolyban léptem partra. A depózásom persze sokkal lassabb volt, mint a versenytársaimnak. Nagyon jó verseny volt, sok új tapasztalatot adott a jövő évi felkészüléshez. Máskor is indulok rövid versenyeken."

A 3-szoros Ironman világbajnok Craig Alexander nagyon jól úszott, közvetlenül Jacobs után szállt partra, de ő kockáztatott a kerékpáros szakaszon és a nedves úton hatalmasat esett már a táv elején, több helyen is csúnya sérüléseket összeszedve.

Ausztrália a triatlon egyik fellegvára - erre az is bizonyíték, hogy a legendás versenyen  közel 8500 (!) indul állt rajthoz az egyéni és váltóversenyeken.