2019. augusztus 21. Szerda  Ma Sámuel és Hajna napja van.

MTB OB - Parti ismét bajnok, Benkó továbbra is veretlen

aaaaaaaaaaaaaPilisvörösváron a Pilis Cross Country Club rendezte vasárnap a hegyikerékpárosok olimpiai számának magyar bajnokságát. A Honda Éles XCO Magyar Bajnokságra 19 kategória mintegy 200 kerekese nevezett. A felnőtt férfiaknál a két évvel ezelőtti bajnok Parti András revánsot vett a címvédő Buruczki Szilárdon, olimpikonunk végül győztesként haladt át a célvonalon. Az U23-as és felnőtt nők mezőnyét összevonták, négykörös versenyük a hazai pályán tekerő, a közelmúltban U23-as Eb-ötödik Benkó Barbara győzelmével ért véget.
18 júl. 2010 0 comment

A férfiak hatkörös versenyében előbb Buruczki Szilárd húzta a mezőnyt, majd fél táv felé a fertőző betegségéből felépülő, másfél hónap kihagyás után visszatérő Parti András állt az élre, végül 18 másodperc előnnyel ért célba a tavalyi bajnok előtt, a harmadik a maratonspecialista Blazsó Márton lett. A nőknél Benkó Barbara hamar élre állt a hazai pálya előnyét élvezve, majd másfél perc előnnyel ért célba Erdélyi Eszter előtt, harmadikként Dósa Eszter végzett. U23-ban a férfiaknál Juhász Zsolt volt a leggyorsabb, az ifjúságiaknál Vaskó Luca és Fenyvesi Péter.

1.Brogli Réka

„Tavaly technikai problémák miatt nem tudtam nyerni, az idén egy súlyosabb fertőzés miatt másfél hónapot kihagytam, ez a győzelem talán a sors ajándéka volt" – mondta Parti András a célban. "Maximálisan kihajtottam magam, talán már önkívületben hajtottam, nagyon akartam ma jól menni, kicsit már „most vagy soha” alapon. Igazából éreztem a versenyen a kihagyást, hiányzott a komoly edzésmunka, de valahogy most sikerült kompenzálni, nagyon akartam ezt a győzelmet. Már hetek óta erre gondoltam, nagyon figyeltem az étrendre is, grammra kiszámoltam a dolgokat, mindent megtettem, amit csak tudtam."

A Pilisi Cross Country Club által szervezett verseny méltó volt az országos bajnokságra, mivel remek helyen és kiváló lebonyolítással zajlott. A rajt-cél területnek egy raktárépület hatalmas udvara adott otthont, a mellette levő rét pedig elegendő parkolóhelyet biztosított a versenyzőknek és kísérőiknek.

Egy igazi cross country pályán versenyezhettünk, rendkívül változatos nyomvonalon körözhettünk a pilisi erdőben. A pálya 6,4 km hosszú volt, körönként mintegy 260 méter szintkülönbséggel.

Mirk Júlia (PCCC) 1:40:21
További győztesek: Bányai Dominik, Klubovics Klaudia, Sipos Benedek, Búr Zsolt, Söregi Anett, Horváth Csaba, Gortva László, Terbe Dezső, Kádi Tamás, Buzsáki Virág, Valter Attila, Bányai Moira, Dina Márton, Brogli Réka.

Nyáry Krisztián kultúrtörténeti írása, ami kapcsolódik a mai naphoz is. Meg amúgy a magyar lelkülethez is. Remélem… https://t.co/jHqcMNGT0p

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)