2019. december 6. Péntek  Ma Miklós és Döniz napja van. Mikulás napja

Nemzetközi MTB futam Salgótarjánban, cseh és szlovén gyözelemmel

Nemzetközi, MTB, Salgótarján, cseh, szlovén, Parti, Benkó, Erdélyi, FenyvesiNyolc ország 182 nevezőjét regisztrálták vasárnap a Merida-CST Salgótarján Kupa olimpiai-krossz viadalon. Az idei egyetlen hazai UCI C1-es kategóriájú versenyen az első 15 helyezett kapott világranglista-pontot, melyek már a londoni olimpia kvalifikációjába is beleszámítanak. Az elit férfiaknál az esélyesként induló, világranglista-huszadik, cseh Skarnitzl Jan szerezte meg a győzelmet, legjobb magyarként a pekingi olimpikon Parti András negyedik helyen zárt. Nőknél a korábbi U23-as világbajnok, szlovén Zakelj Tanja volt a leggyorsabb, a magyar Eb-ötödik Benkó Barbara ezüstérmes lett. Összesen négy férfi és hat magyar női kerekes szerzett világranglista-pontot.
09 aug. 2010 0 comment

A Magyar Kupasorozat utolsó előtti, salgótarján-eresztvényi állomásán a Salgótarjáni HKE szervezőcsapata 17 kategóriát díjazott. A viadal nívóját a fő verseny előtt egy órával kiosztott rajtlista is emelte. Az elit férfiak a 6.2 kilométeres körből hatot, a nők négyet teljesítettek. A mezőny erősségét mutatja, hogy a magyar bajnokok mellett rajthoz állt többek közt az ukrán, a szlovák, a szlovén és a szerb nemzeti legjobb.

A néhány nap múlva Szingapúrba, az ifjúsági olimpiára utazó Fenyvesi Péter (X2S-KONA Team) 4., míg Kéri Zsófia (LTV Merida Racing) kategóriájában első lett.

Az előző napi, amatőröknek kiírt Rádió Focus Kupán 12 kategóriában versenyeztek a bringások.

- Ez volt az első magyarországi versenyem, csak Partit ismertem a magyarok közül. Nem számítottam a győzelemre, egyszer csak egyedül maradtam, előnyömet sikerült tartanom, igaz, a sár megnehezítette a versenyt, sokat kellet tolnom a kerékpárt, de jó verseny volt – mondta a cseh Skarnitzl.

- A második körben a hátsó féktárcsámmal technikai gondom akadt, több percet vesztettem. Ha a végeredményt nézzük, a harmadik helyezett egy perccel ért be előttem, ha nincs problémám, akár dobogós is lehettem volna – fogalmazott Parti András.

- A sártól nagyon nehéz volt a pálya, egyébként sokkal jobban tetszett, mint a tavalyi bajnokságon kijelölt nyomvonal. Erős volt a mezőny, köztük a mostani győztes szlovén lány, aki legutóbb világkupát is nyert – de nagyon örülök a második helynek – mondta Benkó Barbara.

- Örülök, hogy a világranglista előkelő pozícióit elfoglaló, nemzetközileg magasan jegyzett kerekesek is eljöttek, illetve, hogy sikerült a magyaroknak itthon tartani jelentős számú világranglista-pontot – összegzett Kéri István versenyigazgató.

Az elit versenyben az első 15-ben végzett magyar sportolók: Buruczki Szilárd 9. hely (Magellan-Kőbánya TC), Béla Attila 12. hely (LTV Merida Racing), Lobmayer Balázs 13. hely (Merida Maraton Team-CST), valamint Erdélyi Eszter 4. hely (X2S-Kona Team), Dósa Eszter 7. hely (Vitalitás SE Golyán Kerékpár Scott X-Iont), Módos Gabriella 10. hely (Merida Maraton Team-CST), Cseh Veronika 11. hely (KTM-Erste Leasing), Koós Brigitta 12. hely (Salgótarjáni HKE).

Az X2S-KONA TEAM versenyzői közül Erdélyi Eszter (elit 4.), Fenyvesi Péter (U19 4.) és Brogli Réka (U15 1.) mellett Szlobodnyik Zsolt és Szalay Péter az elit futamban, Oláh Bence a Master kategóriában álltak helyt, a magyar versenyzők között az élmezőnyben végezve.

Eredmények, Merida-CST Salgótarján Kupa, UCI C1-es kategória, Eresztvény:

Férfiak, abszolút, 6 kör:

1. Skarnitzl Jan (cseh), ideje 02:14:09,

2. Gerashchenko Oleksandr (ukrán), ideje 02:17:27,

3. Pesek Tomas (cseh), ideje 02:19:03,

4. Parti András (SRM Stevens Team), ideje 02:20:06.

Nők, abszolút, 4 kör:

1. Zakelj Tanja (szlovén), ideje 01:45:34,

2. Benkó Barbara (Rothaus-Cube), ideje 01:47:17,

3. Stevkova Janka (szlovák), ideje 01:50:55.

Nagyon szép feldolgozása egy metál balladának. Egészen különleges jin érzékenyésgű zongora muzsika. https://t.co/Xw81iitCFM
Dolph Lundgren vegán lett! Divat vagy nem, hosszú távú döntés vagy nem - mindenképpen figyelemreméltó, hogy egy ily… https://t.co/BbMHVsbqJA
Ildi idei első adventi koncertje a MÉZ zenekarral ! A következő december 7, Óbuda Főtér ❤☀️👑 https://t.co/781wSixYeT

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)