2019. június 17. Hétfő  Ma Laura és Alida napja van.

Az év amerikai terepfutója Max King nyerte az XTERRA extrém terepfutó világbajnokságot Kiemelt

amerikai, terepfutó, Max King, XTERRA, extrém, terepfutó, világbajnokság, Ironman

Az Albániában megszerzett hegyifutó világbajnoki címe mellé, az „Év Amerikai terepfutója” címmel kitüntetett Max King nyerte az XTERRA terepfutó világbajnokságot, Maui szigetén. King ezzel sorozatban 4. alkalommal nyerte el a címet, amire még nem volt példa! A női versenyben Morgan Arritola ért elsőként célba.

A versenyen több, mint 2000 futó állt rajthoz a csodálatos hawaii tájon, nagyon nehéz terepen és különleges esős időjárásban. King, aki az US olimpiai maraton válogatott tagja, a 21,9 km-es távot és 1150 m szintkülönbséget 1:21:27 alatt teljesítette.

05 dec. 2011 0 comment
(1 szavazat)

„Nagyon keményen kezdtünk, főleg ahhoz képest, hogy nem éreztem magamat 100%-osnak. Féltávnál robbantottam a meredek, saras emelkedőn és innen meglepetésemre egyedül futottam a célig. Több alkalommal eszembe jutott, hogy üldözőim csak taktikáznak és a végén lesprintelnek.”

A szakmai közönséget az lepte meg, hogy a fiatal cseh Peter Pechek alig King után 1:22:56 idővel a második helyen ért célba.

A női versenyt nagyszerű tempóval (1:33:00) Morgan Arritola nyerte, a kanadai Lucy Smith (1:37:46) és a korábbi Ironman Világbajnok Heather Fuhr (1:40:52) előtt.

„Fantasztikus élmény volt, az egyik legnehezebb terepfutó verseny, amin valaha részt vettem. Nagyon sokat számított, hogy kifejezetten erős emelkedő futásokkal edzettem erre a pályára, olyan taktikával, amely biztosan jó néhány edzőt meglepne. De az XTERRA teljesen más stílus, mint a szokásos versenyek.” - nyilatkozott a női győztes.

A világbajnoki futam mellett 5 és 10 km-es távon is futhattak az érdeklődő vállalkozó szellemű sportolók.

Forrás, foto: XTERRA

Egy mintaszerű kezdés a Running Warriors sprint futamán, a Bánki tónál. Nagyon szép és -néhez a pálya 💪🏆💪🏆. Holnap… https://t.co/zFEehFNTG9
Kezdődik a mai nap OCR versenye: Running Warriors sprint🏆🏆🏆 Holnapra előzetes: szuper a pálya, a tó tökéletes, extr… https://t.co/ly0qdOCCnP

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)