2018. október 21. Vasárnap  Ma Orsolya és Orsika napja van.

Világbajnokok győzelme Óbudán – terepfesztivál és családi nap

világbajnok, Óbuda, terepfesztivál, családi nap, x2s, xterra, mtb, terepfutásNegyedik alkalommal rendeztek Óbudán terepfesztivált, ahol az ország legjobbjainak versenye mellett családi programok is várták az érdeklődőket. A terepduatlon verseny egyben a X2S sorozat tavaszi nyitóversenye is volt, a visegrádi tereptriatlon Európa-bajnokság előfutama. A sportág két világbajnoka, Poór Brigitta és Sipiczki Csaba is rajthoz álltak – majd magabiztosan nyerték is a futamot.

10 ápr. 2011 0 comment

Az Aquincum környéki erdős, mocsaras területen megrendezett verseny gyors és nagyon felpörgetett tempójú volt, így a legjobbak 3 perc közeli ezrekkel futották az első 4 km-t. A kerékpáros pályán óriási lendülettel zárkózott az élbolyra Szalay Péter elit MTB versenyző, aki magasan a legjobb időt tejesítette ezen a szakaszon, de a futásban összeszedett hátrányának ledolgozásához ez nem volt elegendő.

Poór Brigi (X2S TEAM) XTERRA világbajnoki ezüstérmes idén új kerékpárral és támogatással inbdul a nemzetközi versenyeken, az óbudai eseményen próbálta ki ZABOO kerékpárját versenykörülmények között. Idén magabiztosabb a futása, erősebb a kerékpáron, a technikai elemek gyakorlását kell fokoznia - de ezekre Óbudán nem volt szükség.

Sipiczki Csaba a felkészülésben nagyon jól halad, Óbudán ezt be is bizonyította. Idén erre szüksége is lesz, hiszen a legnehezebb körülmények között kel majd helytálnia, a világ elit triatlonistáival kell megküzdenie.

A mezőnyben indult Boronkay Péter paratriatlon világbajnok is, aki idén több nemzetközi versenyre is meghívást kapott, de Visegrádon is komoly esélyekkel indul a hazai közönség előtt.

A X2S futamok elmaradhatatlan részét képezik azok a példakép sportolók, akik nemcsak a versenyzőknek, hanem szinte minden korosztálynak mutathatnak példát - a sokadik X után is fitten, energikusan állnak rajthoz és fejezik be a legnehezebb versenyeket. Közülük is a két legaktívabb és legvidámabb verenyző Szebeni Endre és Fröclich Henrik.

A terepfesztivál hegyikerékpáros versenyén az ország legjobb kerekesei közül is többen indultak. Az ádáz csatában végül Pálmai Zsolt és Fördös Anna állhattak a dobogó legmagasabb fokára. A cyclocross jellegű versenyen az 1 órás idő alatt Zsolt közel 25 km-t teljesített, ami a terep nehézségeit és a viharos erejű szelet is beszámítva kimagaslóan jó eredmény. Anna közel 20 km-rel nyerte a női versenyt.

Az eredményhirdetés és díjkiosztó különlegességét fokozata, hogy Óbuda számos vállalkozója, cége ajánlott fel tortákat, díjakat, nyereményeket a versenyzők részére, így – a X2S hagyományait követve – szinte minden induló nyert kisebb-nagyobb ajándékokat.

A versenyen az indulók személyesen értesülhettek arról, hogy a nemzetközi hatóságok jóváhagyták az Európa-bajnokság pályáit, amelyek Visegrád és a Dunakanyar legszebb részeit is érintik.

Idén első ízben indul magyar válogatott a Tereptrialon világbajnokságra, ahol a jelen triatlon és extrém-sport mezőnyének legjava már leadta a nevezését – köztük az óbudai verseny két győztese is.

Fotó: X2S TEAM

Valakinek megvan "A jelenés" c. francia filmdráma, akitől kölcsönkérhetem vagy átvehetem?
Ismét lesz magyar induló az XTERRA​ Világbajnokságon. Olyan induló, aki esélyes a dobogóra, de a győzelemre is! Oly… https://t.co/ThtIYps00B
Ismét lesz magyar induló az XTERRA Világbajnokságon. SŐT! Olyan induló, aki esélyes a dobogóra, de a győzelemre is!… https://t.co/Kfo2nFSbNl

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)