2024. május 16. Csütörtök  Ma Mózes és Botond napja van.

XTERRA világbajnokság, Maui 2009 - II. felvonás

Szenzációs befutó a férfiaknál - első ízben nyert a nők között 3 egymás utáni évben versenyző, aki nem más, mint az angol Julie Dibens! A férfi versenyt a spanyol Eneko Llanos nyerte, aki hihetetlen szívósággal mindig megvárta, ameddig valaki más kezdeményez, de nem tágított senkitől - ezzel a végső hajrára felőrölte mindenki erejét, akár Stoltz, akár Marceau, akár Batelier volt az. A spanyol ráadásul megnyerte a Double díjat is!
25 okt. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

Nagyítás

Eneko Llanos számár nem újdonság az XTERRA viklágbajnoki cím, hiszen 2003-2004-ben 2 alkalommal is aranyérmet szerzett, majd hosszabb kihagyás következett, amikor az Ironman versenyeken ért el nagyszerű eredményeket.

A depóból kifutva óriási tempóban (3:30 körüli ezrekkel terepen!) egy ideig Stoltz és Lebrun is vele tartottak, de Eneko szívósan egyre nagyobb előnyre tett szert, 5 km-nél már 40 mp-cel vezetett. Időközben a fantasztikus bicajozással az üldöző bolyhoz felzárkózott osztrák Michi Weiss elhagyta a triatlon profikat (Batelier, Marceau, Middaugh), majd Stoltzot is - végül a harmadik helyen ért célba.

Nagyítás

Dibens nem hagyott kétséget győzelmi tervei felöl, nemcsak kerékpáron, hanem futásban is egyre növelte előnyét - a célba 5 perccel hamarabb érkezett, mint a kanadai Melanie McQuaid, aki ezzel csak a 3. helyen tudott célba érni! Futáson a nagyszerűen taktikázó Lesley Paterson féltávnál utolérte, majd fokozatosan lehagyta és a befutó lávahomokon több, mint 1 perccel hamarabb ért célba.

A legjobb US férfi Seth Wealing, aki az összetett 8. helyet szerezte meg.