2018. október 21. Vasárnap  Ma Orsolya és Orsika napja van.

A kerékpáros legenda Lance Armstrong ezüstérmes a panamai Ironman 70.3 versenyen

Lance Armstrong parádés visszatéréssel nyitotta a triatlon versenyeinek sorozatát – a profik által kedvelt évadnyitó panamai féltávú versenyen szinte hihetetlen módon szerezte meg az ezüstérmet, alig 40 másodperccel lemaradva a többszörös győztes új-zélandi Bevan Docherty mögött.

Armstrong 20 év óta első ízben versenyzett komoly országúti triatlon versenyen (tavaly az XTERRA tereptriatlon sorozatban tette le a névjegyét a világbajnokságon), így senki nem tudott igazán komoly előrejelzést adni.

kerékpár, legenda, Lance Armstrong, ezüstérmes, panamai, Ironman, 70.3, verseny

12 febr. 2012 0 comment

Igaz a győztes új-zélandi versenyző is első alkalommal teljesítette ezt a távot, de korábban kétszeres triatlon olimpikon és többszörös világkupa győztes volt. Egyedül ez segített neki megnyerni a versenyt, hiszen a futás végéig Armstrong vezetett!

Armstrong a futás 5. kilométerénél vette át a vezetést és egészen a célegyenesig megtartotta, azonban az olimpikon hihetetlen sprintre volt képes és 42 másodperccel előzte meg 7-szeres Tour győztes sportlegendát.

Úszáson a 10., kerékpáron a második legjobb, futásban pedig az 5. legjobb idővel ért célba, ami a 40 év feletti versenyző esetében külön elismerést érdemel.

Armstrong a célbanCsőke Balázs a PRO mezőnyben a 23. helyen érkezett célba.

A verseny másik kerékpáros legendája Laurent Jalabert összetett 20., kategóriájában 1. helyen szakította át a célszalagot.

A női versenyben sokáig az esélyes Leanda Cave vezetett nagyszerű úszással és kerékpározással, de arra ő sem számított, hogy a kanadai Angela Naeth és az amerikai Kelly Williamson is futásban annyival jobbak tudnak lenni nála, hogy esélye se legyen felvenni a tempójukat.

A héten megkötött megállapodás szerint Lance Armstrong elsődlegesen a hosszú távú triatlon versenyekre koncentrál (Ironman és Ironman 70.3), ahol a sportág legjelentősebb versenyin indul, ott gyűjti az adományokat a rákos betegek megsegítésére.

A legendás kerékpáros azonban továbbra is indul más versenyeken is, kiemelten az XTERRA tereptriatlon sorozat egyes versenyein áll majd rajthoz.

Forrás, foto: Ironman | Eredmények

Valakinek megvan "A jelenés" c. francia filmdráma, akitől kölcsönkérhetem vagy átvehetem?
Ismét lesz magyar induló az XTERRA​ Világbajnokságon. Olyan induló, aki esélyes a dobogóra, de a győzelemre is! Oly… https://t.co/ThtIYps00B
Ismét lesz magyar induló az XTERRA Világbajnokságon. SŐT! Olyan induló, aki esélyes a dobogóra, de a győzelemre is!… https://t.co/Kfo2nFSbNl

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)