Életfa életmód és sportfesztivál – két Országos Bajnokság egy helyen színészek és világbajnokok részvételével

Az ország mindez idáig egyetlen vega sportfesztiválján elindult és nyert Poór Brigitta (X2S TEAM) tereptriatlon világbajnok, Kiss Gyula többszörös Ironman bajnok és Vizdák János többszörös hegyikerékpár magyar bajnok pedig egy csapatban fölényesen nyerték a váltók versenyét. A férfiaknál hatalmas csatában Váraljai Vázsony szerezte meg a győzelmet.
Vasárnap az X2S TEAM rendezésében került sor a Terepduatlon Országos Bajnokságra, a Magyar Hegyifutó Szövetséggel közösen a hosszú távú terepfutó Országos Bajnokságra – a versenynek pedig az Életfa családi és életmód nap adott keretet, ahol közel ezer ember próbálhatott ki outdoor játékokat, feladatokat, kóstolhatott egészséges ételeket, és különböző természetgyógyászati módokról informálódhatott.
X2S-ÉLETFA legfrisebb hírek
Szombaton Schóbert Norbi és Rubint Réka az ÉLETFA program keretében tart aerobic bemelegítést, bemutatót a sportolóknak és a közönségnek! A vasárnap vendége Pindroch Csaba. Olimpikonok az indulók és a segítők között...Programok
- Norbi és Réka bemelegítő tornája Szombat 9.30-10.30 között
- Dr. Kovács Éva JNS Hungária EÜ Team vezető, orvosi tanácsadás: "A Just és Nahrin termékek alkalmazása sportolók részére a versenyidőszak alatt és a felkészülési fázisban."
- Életfa Program Bemutatása "Az X2S és az Életfa Program kapcsolata"
- Termékkóstoló az Életfa Sátraknál: Teák (Iso tea, Ice Tea), fűszerek 8 féle kenyereken, saláta, természetes bio zöldségleves, bemelegítéshez
boróka krém, izomlazításoz wallwurz krém kipróbálása.
- Életfa Életviteli Tanácsadás
- Kanizsárné V. Nikolett dietetikus, a Magyar Dietetikusok Országos Szövettségének a tagja: Életfa Dietetikai Tanácsadás versenyzők részére "Versenyzők étkezési szokásai, a kiéhezés elkerülése"
- testzsír mérés
- JUST, NAHRIN, Goldlife, The North Face díjak
6. Életfa - X2S terepfesztivál, életmód és sport programok terepen a tudatos életmód jegyében
Piliscsabán került megrendezésre a 6. Életfa Terepfesztivál, amely évek óta az egyik legszínesebb és legnehezebb tömegsportrendezvény Magyarországon, a terepsportolók év végi megmérettetése.
A fő versenyszám idén is a terepduatlon volt, ahol nemcsak a fantasztikus pilisi terep várt a legkisebbekre és a nemzetközi szintű versenyzőkre egyaránt, hanem a X2S hagyományaihoz híven a pálya különleges akadályai is komoly kihívás elé állítottak mindenkit. A gyerekverseny elsősorban ügyességi pálya volt, a nagyobbaknak már komoly terepen kellett bizonyítani rátermettségüket.
Az Életfa Nagydíj futam rajtjához az utóbbi idők legjobb magyar terepversenyzői sorakoztak, de számos új arc is megjelent a mezőnyben – a nehéz kihívások és kalandok egyre több embert szólítanak meg. Poór Brigitta a sportág U23 világbajnoka egy nyári mandula műtét miatt a nézők közül kísérte végig az eseményt, illetve a programok zsűrijében várt rá nehéz feladat. A hazai tereptriatlon idén legeredményesebb versenyzője, Mester Bálint (X2S Haibike TEAM) a rajt pillanatától irányította a mezőnyt, taktikus, okos versenyzéssel és óriási lendülettel végig vezetve, magabiztosan győzött.
Dopping? Lassan a múlté... Új módszerek az versenyeredmények javítására
Egyre több sportoló (köztük
Világ és Európa-bajnokok ) fedezik fel maguknak azt a régen
ismert tényt, hogy bár szinte minden élsportban tobzódik a
dopping, csak az él vele, akinek fontosabb a győzelem, mint a saját
élete. Az olimpiákat elnézve sajnos arra kell rádöbbennünk,
hogy a lelki-szegénységnek ez a mércéje nem kevés "nagyságot"
érint. Még az a tény sem igen tántorítja el őket, hogy a
lebukás veszélye óriási.



