KONA sikerek az óceán mindkét partján

Mind az amerikai kontinensen, mind Európában a Kona cyclocross csapatok jól teljesítettek. Ryan Trebon első, Helen Wyman pedig második helyet megszerezve állhatott fel a pódiumra. Amerikában... Ismét a Kona és a Cannondale/CyclocrossWorld.com csapatok csatáját láthattuk, ahogy Trebon és csapattársa Barry Wicks  az első kör után vezetett a szívós New England-i trio versenyzői, Tim Johnson, Jamey Driscoll és Jeremy Powers előtt. Tengernyi támadás után a vezető csoport 4főre zsugorodott: Trebon, Johnson, Driscoll és Anthony.
29 okt. 2009 0 comment

Három körre az iram lenyugodott. Az éllovasok épp csak annyira tekertek keményen, hogy megőrizzék vezető pozíciójukat. Két körrel a vége előtt kezdődött el az ágyúk sortüze. Trebon támadta Anthony-t, és hagyta el, Driscoll támadása Trebont nagyobb tempóra kényszerítette, majd a második támadásával leszorította Driscoll Trebont.

Trebon a kivárást választva túl az akadályokon és huplikon tartogatta az utolsó ütőkártyáját a végére. 200méter volt hátra, amikor Driscoll sprintet indított a híg sárban, de Trebon elszakadva Johnsontól hatalmasat robbantva utolérte Driscollt, így egyszerre érkeztek a cél előtti betonos részre. Végül nagy hajrában Trebon ért át a célvonalon elsőként, közvetlen mögötte vetélytársa. Csapattársa Barry a kilencedik helyen zárt végül.

A portlandiek hazai favoritja, Erik Tonkin vihette haza a legaggresszívebb versenyzőnek járó díjjat, miután a rajtot követően kapott defekt miatt végig felnin tekert, és így ért célba a 16. helyen... Igazi állat...

Az európai oldalon...

...Helen Wyman továbbra is nagyszerű formában teljesít. A GVA Trophy második körében második helyen végzett.

Ez volt az első alkalom, hogy női versenyzők indulhattak Koppenberg macskakövein és fantasztikus versenyt is mutattak a kilátogató nézők számára.

Nagyítás

Rögtön a hosszú országúti rajt után a belga bajnok került az élre, megelőzve a favoritokat. A Kona/FSA Factory Team versenyzője, Helen Wyman az első füves szakasz után vette át a vezetést, majd a macskaköves részt követően, az akadályok és technikás lejtőkön keresztül is maximális teljesítményt nyújtva a vezető csoportban tudott maradni.

Az első nagyobb támadást a világbajnok Marianne Vos kezdte, de defektet kapott, így elvesztette az esélyt a győzelemre. Ezután Havlikova került vezető pozícióba, Wyman pedig kíméletlenül küzdött, hogy a sarkaiban tudjon maradni.

Végül maradt ez a befutó sorrend, de annak ellenére, hogy nem sikerült a pódium legmagasabb fokára állnia, Helen a második helyen is nagyon elégedett volt:

"Nagyon boldog vagyok! Igazán izgalmas heteim voltak. A Kona csapatnak tekerni életem egy újabb szakaszát jelenti. Imádom a tekeréseket és az eredményeim egyre jobbak és jobbak lesznek."

Az angol bajnok Helen jelenleg a 6. helyen áll a UCI ranglistán és 2. a GVA Trophy-n.

1. Pavla Havlikova (Cze) 43:52:00
2. Helen Wyman – Kona/FSA Factory Team (Gbr) +0:00:37
3. Sophie de Boer (Ned) +0:00:58
4. Saskia Elemans (Ned) +0:01:12
5. Sanne Cant (Bel) +0:01:56

Miért kell egy csak sziklamászók által elért helyről erővel és vandalizmussal eltüntetni egy emléktáblát? Miért fon… https://t.co/uiE4nBMMYP
Már megint mutogatok... és még arra is néznek a többiek :-) Most szombaton egyedi multisport edzés lesz Solymáron! https://t.co/B3my4uFu2v

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)