2019. augusztus 21. Szerda  Ma Sámuel és Hajna napja van.

Berki Krisztián és Janics Natasa az Év Sportolói, Csomor Erika negyedik a szavazáson

Berki, Janics, Év Sportolói, szavazás, CsomorBerki Krisztián tornászt és Janics Natasa kajakost, a Janics, Kovács Katalin kajakpárost, Kiss László úszó szövetségi kapitányt, illetve Kovács Istvánt, Berki edzőjét választották az év legjobbjának a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) 53. alkalommal kiírt szavazásán. Csomor Erika az előkellő 4. helyen zárta a szavazást!

6. Bacskai Balázs 119

Berki négy Európa-bajnoki cím és két vb-ezüst után szerzett idén vb-aranyat lólengésben. A második helyhez szintén vb-aranyérem kellett, a tavaly a világ legjobb sportlövőjének választott Sidi Péter müncheni sikerével első magyar sportolóként szerzett indulási jogot a 2012-es londoni olimpiára. A harmadik, úszó Cseh László már ötödször lett díjazott a választáson, korábban háromszor volt második (2003, 2005, 2008), egyszer pedig nyert (2006).

6. Verrasztó Evelyn 125

Janics idén három aranyat és két ezüstöt nyert a vb-n. Hosszú a nyári margitszigeti Eb-n háromszor nyert. Harmadik az idén Európa-bajnok és vb-ezüstérmes Mészáros Anett lett, személyében először díjaztak cselgáncsozót a nőknél.

6. Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapat 366

A kétszeres olimpiai bajnok páros idén 200 méteren nyert világbajnoki címet, tagjai voltak a szintén vb-aranyérmes 500 m-es négyesnek. A második helyen az Európa-bajnok és vb-bronzérmes férfi párbajtőr-válogatott szoros versenyben előzte meg a Margitszigeten Eb-győztes női 4x200-as gyorsúszó váltót.

6. Konkoly Csaba, kézilabda 318

A világbajnok Berki Krisztián mestere biztosan nyert, egyedül került 1000 pont fölé. Tornaedző legutóbb tíz éve volt díjazott, akkor Limperger István, Csollány Szilveszter trénere a második helyen végzett. A tavaly harmadik Csipes Ferenc lett a második, tanítványai közé tartozik a kajakos Kovács Katalin, Kozák Danuta, Szabó Gabriella, és lánya, Tamara. A harmadik helyen a többek között a Verrasztó testvéreket, Evelynt és Dávidot, valamint Mutina Ágnest edző Fehérvári Balázs zárt.

Nyáry Krisztián kultúrtörténeti írása, ami kapcsolódik a mai naphoz is. Meg amúgy a magyar lelkülethez is. Remélem… https://t.co/jHqcMNGT0p

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)