2019. augusztus 22. Csütörtök  Ma Menyhért és Mirjam napja van.

Poór Brigitta tereptriatlon Európa-bajnoki 6. helyezett – vihar, jéghideg víz Hollandiában Kiemelt

Hollandia adott otthont a tereptriatlon Európa-bajnokságnak, amelyen a kontinens legjobbjai mellett egy triatlon legenda is rajthoz állt, ráadásul komoly meglepetést okozva mindenkinek. A női elit mezőnyben Poór Brigitta 6. helyen ért célba.

Poór Brigitta, tereptriatlon, Európa-bajnok, vihar, jéghideg, XTERRA, X2S

Poór Brigitta, a X2S Zaboo PRO Team versenyzője a női mezőny legjobb idejét úszva a hatalmas és jéghideg hullámokban nagyszerű kerékpározással vette fel a versenyt a profi versenyzőkkel, akik közül magasan kiemelkedett a a cseh Helena Erbenova, mert gyenge úszás után fantasztikus kerékpáros és futó idővel 3 perces előnnyel érkezett célba az osztrák Carina Wasle előtt.

15 júl. 2012 0 comment

A viharos óceán mellett a versenyzőknek a homokdűnékkel is meggyűlt a bajuk, hiszen vagy mély és instabil vagy ragadós és csúszós talajon kellett a hatalmas szélben kerékpározniuk, amely a legtöbb hegyikerékpárosnak kifejezetten idegen közeg. A szabályok szerint több futamban indított versenyen nagyon sok bukás volt, de szinte sérülés nélkül úszta meg mindenki.

A férfiaknál a tavaly Visegrádon Európa-bajnoki címet szerző spanyol Victor Manuel Del Corral Morales győzött szoros versenyben a belga Kris Coddens előtt. Itt a terep különösen megtréfálta a kősziklákhoz és meredélyekhez szokott versenyzőket, a legjobbak közül többen is csak a mezőny második felében végeztek (kiemelten Tomas Jurkoivc, Jan Kubicek, Micheal Szymoniuk, akik mindhárman a tereptriatlon élmezőnyébe tartoznak).

A 4. helyen befutó Rob Barel ma már 55 éves, a triatlon születésénél is jelen volt, eredményei a legjobbak közé sorolták. Az utóbbi években szinte csak tereptriatlon és duatlon versenyeken indul. A mostani Európa-bajnokságon fiatal világkupa győztesek, dobogósok és az élmezőnyben jegyzett versenyzők között a 4. helyen ért célba! A triatlon olimpiai bemutatkozásakor Sydney-ben 42 évesen állhatott rajthoz és végül a 43. helyen ért célba! Részletek a Wikipédiában.

Poór Brigitta versenyzőjének idén még több XTERRA világkupa futamon lesz lehetősége pontokat szerezni a világbajnokságra, legközelebb Csehországban augusztus elején, majd Németországban és Svájcban. A magyar bajnoki futamokon is rajthoz áll, elsősorban a piliscsabai Életfa terepfesztiválon, amely évek óta az ősz egyik kiemelt eseménye.