Lance Armstrong elismerte, hogy doppingolt
Szerző: MTI
A kerékpársport legnagyobb személyiségének, egyben a sportág legnagyobb doppingbotránya főszereplőjének tartott Lance Armstrong elismerte, hogy doppingolt - jelentette kedd hajnalban az AP amerikai hírügynökség egy televíziós forrásra hivatkozva.

A súlyos doppingvétségekkel vádolt 41 éves Armstrong Oprah Winfreynek nyilatkozott először azóta, hogy életre szóló eltiltással büntették. Az interjút csütörtökön sugározzák, de már hétfőn felvették. Az amerikai hírügynökség az adáshoz közel álló, a névtelenséghez ragaszkodó forrásra hivatkozott.
152 nap alatt a Föld körül, kerékpárral
Betegség, kutya- és madártámadás nehezítette a tervét, de végül egészségesen visszaérkezett a hét végén Nápolyba Juliana Buhring, aki kerékpárjával 152 nap alatt pedálozta körbe a Földet. Ő az első nő, aki kerékpáron tett meg mintegy 29 ezer kilométernyi utat.
Amikor a dél-olasz városból júliusban útnak indult, kevesen hitték, hogy a 32 éves angol nyelvtanár vállalkozása sikerrel jár. Tizennyolc országot érintett útján, Indiában betegséggel küszködött, Törökországban kutyák, Ausztráliában madarak támadtak rá - írta a The Daily Telegraph brit napilap online kiadása.

"Szürreálisnak tűnik, hogy le kell állnom. Még nem teljesen fogtam fel, hogy nem kell minden reggel öt órakor kelni és nyeregbe pattani. Meglepően jó állapotban érzem magam" - hangoztatta, amikor begördült Nápolyba.
A britek szerint az év sportembere Bradley Wiggins országúti kerékpáros
Bradley Wiggins országúti kerékpárost választották a Brit Sportújságírók Szövetségének tagjai az Egyesült Királyságban az év sportemberének.
A Sky csapat sztárja első britként megnyerte idén a Tour de France-t, valamint a londoni olimpián aranyérmes lett az egyéni időfutamban.

Wiggins a szavazáson a középtávfutó Mo Farah-t előzte meg, aki a hazai ötkarikás játékokon kétszer állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Harmadikként egy másik londoni hős, Andy Murray teniszező végzett, aki a US Openen is diadalmaskodott.
Dopping háború az interneten is
A Svájci Olimpiai Bizottság égisze alatt működő doppingellenes ellenőrző szerv kiszűrte, hogy Roger Nachbur, 30 éves országúti kerékpáros és Reto Eigenmann, 41 esztendős síelő a világhálón rendelt tiltott anyagokat. Előbbi klenbuterolt és eritropoetint (EPO), utóbbi tesztoszteront, valamint az ugyancsak szteroidok közé tartozó trenbolon-acetátot, illetve klomifent rendelt.

Az alpesi országi doppingellenes törvénye alapján mindketten tiltott szert birtokoltak, és megkíséreltek használni, így első esetben kétéves eltiltást kaptak. Nachbur és Eigenmann 2014. augusztus 22-e után versenyezhet ismét.
Lance Armstrong a doppingvétség miatt a Chicago Marathon futóversenyen sem indulhat
Lance Armstrongnak nem adtak rajtengedélyt a Chicago Marathon szervezői, így a jeles futóeseményen sem indulhat a világhírű kerékpáros, akit a múlt hónapban az Egyesült Államok doppingellenes ügynöksége (USADA) örökre eltiltott a versenyzéstől.

Annak ellenére történt mindez, hogy Armstrong nem is nevezett a versenyre, csak a Livestrong csapatában akart futni, az alapítvány támogatását elősegítve!
Az indoklás elsősorban azt tartalmazza a szervezők részéről, hogy a "nemzetközi színvonalú versenyen követelmény, hogy az eredmények is bárhol a világon hitelesíthetőek legyenek, amit egy dopping miatt eltiltott versenyző jelenléte megkérdőjelezhetővé tesz" - mint ezt a US futóversenyeinke szóvivője Jill Geer elmondta.
Doppingvádat emelnek Lance Armstrong ellen
Vádat emel a hétszeres Tour de France-győztes kerékpáros, Lance Armstrong ellen az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA) - közölte pénteken a szervezet.
A döntés azután született meg, hogy egy háromtagú bizottság megvizsgálta a 40 éves sportemberrel kapcsolatban felmerült gyanút, és ellenőrizte a bizonyítékokat. Armstrongnak így bíróság előtt kell megvédenie magát.
Megszűnik a Race Face, a kerékpár alaktrészek elit márkája
Riadalmat keltenek bringás körökben azok a hírek, amik a Race Face portájáról érkeznek. A tudósítások szerint a kanadai cég 18 év után, mely során alapjaiban reformálta meg a kerékpár alkatrészek gyártását, befejezik a termelést. A kanadai és ázsiai gyárakban dolgozó 30 alkalmazott a hírek szerint áprilisban kézhez kapják a felmondásukat.
Jelenleg a cég weboldala sem elérhető.
Tömeges gázolás egy Critical Mass eseményen Braziliában - videó
Február utolsó hétvégéjén egy bankár és 15 éves fia ült abban a VW Golfban, amely pénteken este belehajtott egy braziliai Critical Mass felvonulásba. A Porto Alegrében tartott demonstráción közel 150 résztvevő kerekezett, a soför azonban hátulról belehajtott, és letarolta szinte az egész menetet.
Fokozott figyelemmel kell közlekedni a Pilisi Parkerdő területén
SAJTÓKÖZLEMÉNY > Továbbra is fokozott figyelemmel kell közlekedni a Pilisi Parkerdő területén kerékpározásra kijelölt erdei utakon. A jó időben nyeregbe pattanóknak minden útszakaszon számítaniuk kell a fűtési szezonban elsősorban tűzifát szállító teherautók forgalmára, ezért különösen fontos betartani az utak használatának szabályait, köztük a 30 km/h-s sebességkorlátozást! Szintén komolyan kell venni az út melletti farakásokon lévő figyelmeztetést, miszerint a farakásokra felmászni, azokon játszani tilos!
Májusban downhill Országos Bajnokság - X2S tagok is az indulók között (videó)
A Magyar Mountain Bike Szakági Szövetség januári elnökségi ülésén úgy határozott, hogy elfogadja a LiMiT Racing Team pályázatát a 2011. évi Downhill Magyar Országos Bajnokság megrendezésére. Tehát hivatalos: a 2011 május 27. és 29. közötti OB-t Semmeringben tartják.
Orbea top kerékpár vázzal versenyezhet Boronkay Péter

Augusztusban a magyar lakosság 48%-a kerékpározott
Augusztusban a teljes 15 év feletti magyar lakosság 48%-a kerékpározott közlekedési vagy túrázási célból. Közlekedési eszközként országos szinten a magyar lakosság 46%-a használta kerékpárját (Budapesten 11%). A budapesti lakosságon belül a 15-29 éves korosztályban volt a legnagyobb a kerékpárral közlekedők aránya (e korosztály 19%-a használta kerékpárját közlekedésre). Az idősebb korosztályokban (40-49 éves, 60 év feletti) a férfiakra nagyobb arányban jellemző a közlekedési célú kerékpárhasználat.



