2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Greg Minnaar 40 évesen is a világ legjobb DH-sai között (+videó) Kiemelt

• Állapot: Aktuális

A Mercedes-Benz UCI Mountain Bike Világkupa dupla futamában a portugál Lousã-ban Greg Minnaar (RSA) és Loïc Bruni (FRA) nyerték a férfi elit futamokat; Myriam Nicole (FRA) és Marine Cabirou (FRA) pedig a női elitet.

02 nov. 2020 Hozzászólás: Hozzászólás
Greg Minnaar 40 évesen is a világ legjobb DH-sai között (+videó) Foto: UCI

A férfiaknál a négy UCI VK versenyben három különböző sportoló végzett az első helyen, az összesített címet Matt Walker (GBR) szerezte meg - ez számára az első ilyen győzelem; a négy női futamon szintén három különböző győztes volt, az összesítésben Marine Cabirou (FRA) végzett az élen.

„Igazán egyenletes voltam az egész furcsán rövid szezonban. De a két első hely, két második hely számomra nagyon elképesztő! Ez egyszerűen fantasztikus! ” mondta a verseny és az UCI Világkupa összesített győztese, Marine Cabirou.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

A női elit versenyhez hasonlóan a férfiaknál is domináns teljesítményt nyújtott egy francia versenyző - Loris Vergier megnyerte az korábbi két futamot. Mivel Vergier defektet kapott a Lousã futam elején, Greg Minnaar (RSA) könnyebben szerezte meg a győzelmet, és egy hónappal a 39. születésnapja előtt ezzel az utolsó versenyen megszerzett győzelemmel a legjobbak közé futott be.

De az egyenletes teljesítmény azt jelentette, hogy a brit Matt Walker a legmagasabb összesített pontszámmal kezdte a versenyt - 517 pont Vergier 503 pontjához képest. Minnaarr 427 pontjával holtversenyben a 2019-es összesített győztes Loïc Bruni volt a leggyorsabb selejtező az utolsó futamában, ezzel komoly fejtőrést okozva a végső eredményt számolgatóknak.

"Megvolt a győzelem lehetősége, de úgy éreztem, nincs vesztenivalóm" - mondta a 21 éves Walker az előfutam után - "Greg mindig is a feszültség kezelésében volt a legjobb ... de ezzel határozhatsz meg egy igazán nagy bajnokot."