Tokió Olimpia 2021 - Vas Kata Blanka sporttörténelmi 4. helye az MTB számban Kiemelt

• Állapot: Aktuális

A férfiak után a női hegyikerékpárosok is összemérték erejüket a tokiói olimpián. A győzelmet a svájci Jolanda Neff szerezte meg, két honfitársa, Sina Frei és Linda Indergand előtt, míg a 19 éves Vas Kata Blanka bravúros negyedik helyet ért el.

27 júl. 2021 Hozzászólás: Hozzászólás
Tokió Olimpia 2021 - Vas Kata Blanka sporttörténelmi 4. helye az MTB számban Foto: Bak Ferenc (archív)

A 33-as rajtszámmal induló Vas Kata Blanka az utolsó sorból is jól kapta el a rajtot, és az első időmérő ponton a 10. helyen haladt át, ami 38 induló közül kifejezetten remek teljesítmény volt. Az élen a svájci Jolanda Neff és a francia Pauline Ferrand Prevot haladt az első kilométereken, de egy emelkedőn a francia világbajnok nem tudott felmenni, így alaposan visszaesett.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

Neff nagyon elhúzott, és két honfitársa került a második és a harmadik helyre is, míg Vas Kata Blanka előrejött a nyolcadik helyre.

Neff megállíthatatlanul haladt, több mint egyperces előnnyel, viszont visszaesett a brit Richards és a holland Tauber, így a magyar versenyző egészen a hatodik helyig hatolt az utolsó kör kezdetekor. Ott pedig aztán sikerült megelőznie a francia Lecomte-ot és a holland Terpstrat is, így a sporttörténeti negyedik helyen ért célba. Kerékpározásban eddig 5. helyezés volt a magyar sportolók legjobbja az olimpiákon.

Tavaly decemberben még csak álom volt, a vele készített interjúnkban erről beszélt: