2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Ítéletidő a francia XTERRA tereptriatlon világkupafutamon, Poór Brigitta 8. Kiemelt

Poór Brigitta az XTERRA extrém tereptriatlon jelenleg legaktívabb és legeredményesebb magyar versenyzője a hétvégén a francia világkupa futamon a 8. helyen ért célba. A versenyen olyan sár és ítéletidő volt, hogy a női mezőny nagyobb része feladta a viadalt, ahogyan a férfiak közül is sokan.

aaaaaaaaaaa

Brigi ezzel az eredménnyel a felnőtt mezőnyben is esélyes, hogy a világbajnoki pontversenyben az első 10 közé kerüljön. Tavaly még U23 versenyzőként szerzett világbajnoki címet Spanyolországban és Európa-bajnoki címet Visegrádon.

09 júl. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

Kiváló úszással az első nők között lépett a partra, majd a kerékpáros szakaszon a sárral és az extrém nehéz tereppel küzdve még tartotta pozícióját, de a futásra már nem maradt annyi ereje, hogy minden üldözőjét visszaverje.

A női mezőnyben a cseh Helena Erbenova győzött kiemelkedően jó kerékpáros és futóidőket teljesítve. Erbenova cseh sífutó válogatott, de az elmúlt időszakban a tereptriatlon felé fordult. Második helyen a svájci Renata Bucher érkezett célba, egyetlenként, aki gyorsabb volt hegyikerékpárral, mint a győztes. A terepfutást azonban Erbenova a férfi élmezőnyben is versenyképes idővel teljesítette, így magabiztos fölénnyel győzött.

A férfi mezőnyben Asa Shaw győzelme okozott meglepetést, aki eddig kevés XTERRA versenyen indult, de a helyi pályaismerete és a saras terep előnyt jelentett számára a német U23 világbajnok Alexander Haas és a francia világbajnok Nicolas Lebrun előtt.

Az XTERRA versenyek népszerűségére jellemző, hogy az időjárás és a különösen nehéz pálya ellenére a teljes távon közel 600, a rövid távon további 400 egyéni induló állt rajthoz, a nagy számban nevező váltócsapatok mellett. A gyerekversenyen pedig közel kétszáz 8-12 éves fiatal élvezte a gondtalan sarazást és pancsolást a mocsárban.