XTERRA Richmond - urban off-road Stoltz és Bucher győzelmével

XTERRA, Richmond, urban, off-road, Stoltz, Bucher, mtb, triatlon, futás, sorozatRichmond városa mindig is az egyik legkülönösebb XTERRA helyszín volt: a város közepén, toronyházak árnyékában megrendezett off-road terepverseny kevés van. Az idei nagy melegben ismét Conrad Stoltz győzött, ezzel káprázatos sorozatot teremtve: 4 US győzelem egymás után! A nőknél a svájci Renata Bucher hatalmas csatában szerezte meg az aranyérmet.
25 jún. 2010 Hozzászólás: Hozzászólás

A sportág igazi legendája most is elemében volt: második legjobb úszóidő, valamint a legjobb kerékpáros és futóidő is a nevéhez kötődött a versenyen! Kiemelkedő ebben a kerékpáros teljesítmény, hiszen a sok technikás elemet (lépcső, alagút, keskeny pallók, meredek gyökeres emelkedők, lejtők) tartalmazó pályán a 24 km-s távot 52:11 alatt teljesítette! Ezután a 10 km terepfutás, szintén nehéz terepen már nem ment olyan gyorsan, de a 40:21 idő nem ad okot a kesergésre. A richmondi pályán 6 év alatt ez Stoltz 5. győzelme.

"A meleg nem zavart, gyerekkorom óta jól bírom a meleget, a hőségben rendezett versenyeket." - nyilatkozta a dél-afrikai versenyző. "A legtöbb, amit tehettem az volt, hogy a kerékpáros szakaszon kicsit visszafogtam magamat, hogy legyen erőm a futásra."

A verseny második helyezettjeként a szintén dél-afrikai Dan Hugo ért célba, aki szintén kimagaslóan kerékpározott. Josiah Middaugh gyengébb úszás és erős kerékpározás után káprázatosat futott (40:28), ezzel az utolsó számban előzve le Craig Evans-t és Seth Wealling-t.

{joomplu:1497 left}Renata Bucher számára nagy győzelem volt ez a nap, hiszen a legutóbbi versenyen szerzett sérülése miatt pihenni kellett, nem edzhetett, versenyezhetett. Ezért nem is indulhatott a szlovákiai tereptriatlon Európa-bajnokságon. A richmondi versenyben is kérdéses volt az indulása, de mindenképpen bizonyítani akarta, hogy gyorsan regenerálódik.

Úszás után Melanie McQuaid hamar átvette a vezetést (a folyóban kijelölt rövidebb úszótáv neki kedvezett ezzel), de Shonny Vanlandinghamszorosan a nyomában volt. Renata sokáig nem tudott a közelükbe férkőzni. Azonban a vezető duó egy hibája (egy gyors kanyarban kicsúsztak a pályáról és egy mellékösvényen kerültek vissza) elegendő volt arra, hogy az európai versenyző átvegye a vezetést. Az utolsó szakaszát a pályának fej fej mellett teljesítetté, de Renata hagyta el elsőként a depót és óriási lendülettel indult futni. A nap legjobb futóidejével meg is szerezte a győzelmet. Vanlandingham érkezett másodikként, a háromszoros világbajnok pedig a bronzérmet szerezte meg.

"Végre ismét nagyon boldog vagyok, az utóbbi versenyek kicsit lehangoltak." - mondta a svájci versenyző a célban, aki idén négy világkupa győzelmet szerzett (Saipan, Portugal és az US sorozat két futama), de az elmúlt másfél hónap nem sikerült jől számára.