2019. március 25. Hétfő  Ma Irén, Írisz és Irina napja van. Gyümölcsoltó Boldogasszony

Folytatódik a tereptriatlon sikersorozat – Poór Brigitta bronzérmet szerzett az XTERRA World Tour németországi futamán Kiemelt

Poór Brigitta a Merida Maraton Team – CST Salomon és a győri Széchenyi ESE versenyzője az elmúlt hétvégén tovább folytatta sikeres nemzetközi szereplését.

A németországi Zittau-ban megrendezett Világkupa futamon kiemelkedő versenyzéssel, szoros küzdelemben a 3. helyet szerezte meg, ezzel bebiztosítva az XTERRA European Tour összetett 2. helyezését.

A nemzetközi szaksajtó így méltatta Poór idei teljesítményét:

„A magyar Poór Brigitta idén csatlakozott a világ elitjéhez és győzelemre vagy dobogós helyre esélyes, ahol csak megfordul.”

Brigitta is elégedett a teljesítményével:

"Fantasztikus héten vagyok túl, egy hét alatt két futamot is rendeztek a World Tour sorozatban. Úgy érzem sikerült kihoznom a maximumot mindkét futamon, ismét nagyon közel volt a győzelem. Hátravan még a szezonból egy világkupa futam, és egy világbajnokság is, bízom az eredményes folytatásban! "

Egy hétvége pihenő után, Angliában, egyben az Európa Bajnoksággal zárul a sorozat.

poor xterra germany mtb

A férfiak versenyében az ausztrál Ben Allen és a dél-afrikai Brad Weiss két és fél órás gigászi küzdelemben sem döntötték el a bajnoki címet, így az utolsó száz méteren sprintereket is megterhelő hajrában az ausztrál Allen egy másodperc előnnyel érkezett célba!

A harmadik helyen célba érkező spanyol Serrano biztosan vezeti az európai ranglistát.