Ruzafa és Menditto nyerték az XTERRA Molveno rövidtávú versenyt Kiemelt

• Állapot: Aktuális

Ruben Ruzafa és Marta Menditto nyerték az első XTERRA Molveno rövidtávú tereptriatlon futamot az olaszországi Trentinóban, 2020. október 3-án, szombaton 35: 00-os, illetve 36: 07-es időkkel. Azaz kb. egynegyed annyi ideig voltak a pályán, mint a normál távú versenyben megszokott.

05 okt. 2020 Hozzászólás: Hozzászólás
Ruzafa és Menditto nyerték az XTERRA Molveno rövidtávú versenyt Foto: XTERRA

A járványhelyzet miatt csak az elit futamokat indították a Molveno-tó partján megrendezett versenyen. A látképet a lélegzetelállító Brenta Dolomitok adták, bár az erős szél és eső miatt a hegyek a nap nagy részében esőfelhők mögött rejtőztek. De a versenyzők is egyetértettek abban, hogy a hely tökéletes egy XTERRA futam megrendezéséhez! >>>videó<<<

A zord időjárás nem rontotta annak a szerencsés 30 versenyzőnek a kedvét, akik részt vehettek a 2020-as XTERRA néhány futamán, amely sorozatnak volt a döntő futama ez a verseny 10 000 USD díjazással.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

A karantén szabályok miatt a verseny lebonyolítása is szokatlan volt: reggel a résztvevők egy rövidített kvalifikációs versenyen vettek részt, hogy meghatározzák a délutáni főverseny idejét és indulási rangsorát. Minden helyezést három másodperces hátránnyal nehezítettek a rajtnál.

A spanyol Ruzafa hétszeres XTERRA / off-road triatlon világbajnoké volt a leggyorsabb kvalifikációs idő (19:13), őt szorosan követte Lukas Kocar, Arthur Serrieres, Francois Vie és Filippo Rinaldi.

XTERRA molveno 2020 men top3 59

A két nagyjából 200 méteres úszó kört (összesen 400 m) követte négy 1,75 kilométeres kerékpáros hurok (öszesen 7 km) végül két 1,25 km futó kör (összesen 2,5 km). Az úszást Ruzafa nagyjából 20 másodperc hátránnyal Kocar és 10 másodperccel Vie mögött fejezte be, de a kerékpár második köréig mindkettőt visszaelőzte és a futásig nem is kellett visszanéznie.

"Tudtam, hogy Lukas nagyon gyors az úszásban, csak közel akartam maradni hozzá és jó tempóban haladni, de nem kifáradni" - mondta Ruzafa. - "A kerékpár az erősségem, és a nedves, sáros, sziklás talaj az előnyömre szolgált, ezért csak haladtam a saját tempómban, hamar elkaptam Kocart."

Ruzafa nagyszerű terepfutással, a nap harmadik leggyorsabb részidejével is győzött 34 másodperccel Kocar előtt, aki a múlt hónapban az XTERRA Czech rövidtávú verseny második helyezettje volt.

„Az egyik legidősebb vagyok a versenyben, ezért nagyon örülök ennek a győzelemnek, örülök, hogy így zárhatom az évet. Augusztus óta rengeteg edzésmunkát végeztem, és most látom, hogy ez kifizetődő volt. Ez az eredmény is segít abban, hogy motivált maradjak 2021-re. A ShortTrack verseny nagyon szórakoztató és hasznos számomra, mert az olimpiai mountain bike-ból jöttem, ahol az XCO nagyon hasonló ehhez.”- mondta Ruzafa.

A női futamra kisütött a nap, és a hölgyek arca is felragyogott, hiszen fantasztikus hangulatban állhattak a rajthoz.

XTERRA molveno 2020 women top3 5

Sandra Mairhofer úszott a leggyorsabban, de az első öt - Shiva Leisner, Menditto, Solenne Billouin és az ITU Cross Triathlon világbajnok, Eleonora Peroncini - egyaránt 20 másodpercen belül voltak egymástól.

A verseny ugyanolyan szoros volt a montin is: Peroncini, Mairhofer és Billouin együtt indultak a futásra. A T2-ből Mairhofer, az uralkodó olasz tereptriatlon Nemzeti Bajnok indult a leggyorsabban, de Menditto, aki 20 másodpercre volt mögöttük, fantasztikus tempóban az első kör végére ledolgozta a hátrányát!

XTERRA molveno 2020 women top3 12

A nap leggyorsabb terepfutást teljesítő Menditto a verseny legvégén lépett el Mairhofertől az utolsó lejtőn, a befutó előtt, hogy mindössze hat másodperces előnnyel megszerezze a győzelmet.

"Látványos verseny volt, nagyon szoros és állandóan változó, hiszen minden nő kiemelkedő formában volt" - mondta Menditto. "Nagyon örülök, hogy megszereztem a győzelmet és részese lehettem ennek a különleges eseménynek."