Extrememan, hosszú távú triatlon OB Nagyatádon Bozsó és Zelinka győzelmével

Idén is Nagyatádon rendezték meg a hazai Ironman triatlon versenyt az Extrememan-t. Bozsó Zoltán és Zelinka Gabriella nyerte a triatlonosok hosszú távú országos bajnokságát.

Extrememan, hosszú távú triatlon, Nagyatád, Bozsó, Zelinka, Ironman

Bozsó 8:46:23 óra alatt teljesítette a 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és 42 km futásból álló távot, kilenc perccel előzte meg a második Szabó Attilát. Zelinka óriási fölénnyel győzött a nőknél, 9:58:08 órás idejétől Juhász Ágnes több mint egy órával maradt el.

30 júl. 2012 0 comment

Kánikulai hőség nehezítette a versenyzők életét, sokan voltak kénytelenek feladni a küzdelmet az elképesztő meleg miatt. Sajnos a férfi verseny egyik nagy esélyese a Hawaii-ra kvalifikációt szerző Kis Gyula is kiszállt a futás első szakaszában - igaz neki egy lábsérülés okozta a végzetét.

Bozsó Zoltán hihetetlen tempót dikátált a kerékpáros szakaszon, 20 perccel tekert jobbat, mint az utána következő, 4:24-es ideje nemzetközi szinten is kimagaslóan jó! Az üldözők közül Vatai Miklós és Szabó Attila vívott hatalmas csatát, de egyikük kimagasló teljesítménye sem volt elegendő az első helyet a futásban is magabiztosan őrző Bozsó befogásához.

Kettejük csatája viszont emlékezetes marad, hiszen Szabó hatalmas előnnyel zárt Vataihoz képest az úszás után, Vatai azonban kerékpáron fokozatosan és egyenletesen csökkentette a távolságot. Végül Szabó a futáson okosan taktikázva védte ki a felzárkozó Vatai támadásait és szerezte meg az ezüstérmet. Vatai Miklós korábban szintén kvalifikálta magát a legendás Hawaii világbajnokságra.

A nők versenyében Zelinka Gabriella bravúros teljesítménnyel végig vezetve és hatalmas fölénnyel nyert - az abszolút versenyben is a 11. helyen célba érve!

Az eseményt szinesítette a hatalmas létszámban induló váltók versenye, ahol a korábbi évek ismert Ironman és triatlon versenyzői is megjelentek, köztük Brassay Réka, Kropkó Péter, Kremmer Zoltán, Beda Szabolcs.

Forrás: edzesonline.hu | terepsport.hu | ironman.hu

Fantasztikus verseny volt! Gratulálunk Soma Strommer! De minden sportolónak gratulálunk és ajánljuk ezt a példát, a… https://t.co/9PYT4yMwcu
Advent Nagykovácsiban. Beállás... kezdés 17:30.
A cipőben van közel 700 km - csak versenyekre és gyors edzésekre használom - és ma is olyan, mint újkorában. István… https://t.co/QiN5NrqO1r

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)