2019. augusztus 25. Vasárnap  Ma Lajos és Patrícia napja van.

Kánikula a maratonon - ismét bajnoki címet szerzett a X2S-KONA TEAM

Fenyvesi PéterA Bükk maraton idén Magyar bajnokság volt, annak minden előnyével és hátrányával. Sok induló, sok nyertes, sok kategória - több hibázási lehetőség. A bajnokságon a tereptriatlonisták szép eredményeket értek el, de több XTERRA versenyző jött külföldről, hogy az osztrák Európa-bajnokság előtt egy komoly MTB versenyen felmérje erejét. Magyar bajnok Fenyvesi Péter (U17), bronzérmes Hasenfratz Péter (Elit).
05 aug. 2009 0 comment

Az Eger mellett berendezett versenyközpontban már szombaton nagy volt a nyüzsgés, a nagyobb csapatok sátrat állítottak, saját versenyzői központot hoztak létre. Vasárnap már korán reggel megkezdődött az élet, hiszen a rajt előtt több, mint 1200 versenyző rajtszámát és csomagját kellett elrendezni. A X2S-KONA TEAM csapatsátrában felállított JUST-NAHRIN életmódközpontban pedig gyógynövényteákat, krémeket és más, az egészséges életmóddal és sportolással kapcsolatos termékeket próbálhattak ki az érdeklődők.

A hosszú táv 9 órakor már nagy melegben rajtolt. Mivel ez volt a férfi bajnoki táv, itt indult az elit versenyzők között a X2S-KONA TEAM színeiben Hasenfratz Péter, aki a mai magyar MTB mezőny egyik legjobb hosszútávú versenyzője. Ellenfelei között volt Parti András, Buruczki Szilárd, Melts András, Blazsó Márton és az 1 éves kihagyás után ismét színre lépő Szalay Péter.

Sajnod a maratonokra jellemző információéhség itt is érezhető volt: a verseny állásáról csak nagyon kevés hírt lehetett kapni a versenyzők célbaérkezéséig.

Péter naplójaA rövidebb távok félórás szünetekkel indultak, egyre több résztvevővel. Az utolsó futamban indult újabb bajnoki címéért Fenyvesi Péter, aki 16 éves kora ellenére komoly sportmúlttal és eredménylistával rendelkezik. A versenyen végig elemében volt, bár számára a nehezebb, technikásabb pálya kedvezőbb lett volna ("ez a verseny szinte országútival is teljesíthető lett volna"), a 44 km után abszolút 2.-ként, de korosztályos magyar bajnokként ért célba.

Jellemzően gyors, sodrós pálya, a legnehezebb részek is a közepes kategóriába sorolhatóak. Ellenben a sebesség és a talaj miatt sok elcsúszás, esés történt, sajnos komolyabb sérülések is előfordultak.

Hasenfratz Péter végül a 100 km-es táv teljesítése után a bajnoki dobogó 3. fokára állhatott. A nagy esélyes Parti András (ahogy az OX bajnoki futamon két hete) most is defekttel küzdött és ezért nem tudta megszerezni az aranyérmet.

MTB Maraton Magyar Bajnokok: Dósa Eszter (Vitalitás), Buruczki Szilárd (Magellén-PCCC).

A X2S-KONA TEAM tagjai közül Tóth Viktor bronzérmet szerzett a Master2 kategóriában, az utolsó 3 km-en fej fej mellett versenyezve az ezüstérmes Weisz Attilával (Orbea), aki jó taktikai érzékkel ellépett az utolsó kanyarnál.

Az eredményhírdetés előtt 20 perc hatalmas felhőszakadás áztatta el a terepet, de a napsütés olyan nagy volt, hogy a ceremóniára már szinte száraz volt minden. A Just-Nahrin ajándékcsomagok (különlegesen szép, exkluzív, díszdobozos természetgyógyászati termékpaletta) sorosolásával kezdődött a program, majd a bajnoki helyezettek állhattak a dobogóra, végül pedig az Arany GT kerékpár talált gazdára (a középtávon legjobb amatőr kapta - volna, de végül sok vihart és indulatot kavarva az abszolút győztes, Puskás Dávid vehette át).

A JUST, NAHRIN termékekkel és az Életfa programmal más versenyeken (Extrememan, Mátra maraton, 24 órás MTB) és a X2S-Életfa Terepfesztiválon találkozhatnak az érdeklődők.

Fotók: X2S-KONA TEAM

Úton hazafelé. 42 óra, 2 kintalvás, 50+ km, vadállatok testközelből, régi romok és titkos helyek... emlékezetes túra volt. – hálás
A 2. napon közel 30km volt a táv, ebből a fele úttalan úton... és két hatalmas tirkos helyet is bejártunk. Tényleg… https://t.co/vbehYy74hy

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)