Bejelentkezés  \/ 
x
vagy
 Use Facebook account  Use Google account
x
2025. január 13. Hétfő  Ma Veronika és Vera napja van.  

Akadályfutó győzelem az Ifjúsági Olimpián

  • Állapot: Archív
akadáylfutás, atlétika, olimpia, ifjúsági, csúcs, DombóvárA Utrechtben zajló Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál első napja szenzációs eredményt hozott. A Dombóvári VASE serdülőkorú futója, Tóth Lili Anna (1998), 2000 m akadályon nagy fölénnyel, új magyar ifjúsági csúccsal győzött.

A két évenként megrendezésre kerülő EYOF-ra kilenc sportágban 49 ország sportolói érkeztek a hollandiai Urtrechtbe. A július 15-19-ig tartó versenyre a Magyar Olimpiai Bizottság 75 magyar sportolót, köztük 16, 1997-98-as születésű atlétát nevezett.

17 júl. 2013 Hozzászólás: Hozzászólás
(0 szavazat)
 

 

Tóth Lili Anna, a résztvevő többi sportolóval együtt, ünnepélyes csapatgyűlésen, július 9-én tett olimpiai fogadalmat Budapesten, a MOM Központban. Aznap teljes körű orvosi vizsgálaton és dopping-ellenőrzésen is át kellett esnie. A magyar csapattal július 13-án repülőgéppel érkezett Hollandiába. A 14-i megnyitó ünnepségen, melyen az olimpiai lángot meggyújtották, a másnapi verseny miatt, edzője tanácsára nem vett részt. Fazekas Gáspár döntését a hétfői eredmények teljes mértékben igazolták.

Lili 2000m akadály versenyszámban indult. Második legjobb idővel volt nevezve. A rajt után a ranglistán előtte álló, megfelelő iramot diktáló holland lány mögé állt, majd hamar átvette tőle a vezetést. Végig kiválóan vette a száraz akadályokat és a vizesárkokat is. 1000m-nél robbantott, és nagy fölénnyel, 11 másodperccel a mezőny előtt ért célba. 6:45,45 időeredménye 14 másodperccel jobb, mint az általa tartott, magyar ifjúsági csúcs.

Tóth Lili Anna a Magyar Rádiónak adott interjújában megköszönte edzőjének, Fazekas Gáspárnak és dombóvári csapattársainak a felkészülésben nyújtott segítséget.

Interjú, videófelvétel és további információk:

 https://www.youtube.com/watch?v=g5OCTRqJTns

 https://www.youtube.com/watch?v=cIoG2rqFj5w

A www.terepsport.hu oldal főszerkesztője, koordinátora. A X2S TEAM edzője és versenyzője.

1999 óta vegán sportoló, edző. Tereptriatlon korosztályos Európa-bajnoki dobogós, Európa-kupa ezüstérmes, többszörös országos bajnok.

2012 óta az OCR sport magyarországi bevezetésén dolgozik, többszörös Spartan dobogós. 2016-ban alapítója a Magyar OCR Szövetségnek (HOCRA), azóta is aktív szerepet játszik a sportág fejlődésében, a szövetségi munkában.

Két születésüktől vegán gyermek édesapja.

Bemutatkozás duplanyil

Webhely: www.triatlonedzo.hu/

Edzés, támogatás

A terepsport.hu a X2S TEAM multisport csapattal és edzőivel várja a felkészüléssel, edzéssekkel kapcsolatos kérdéseket. Csapat vagy személyi edzéseken is állunk az érdeklődök rendelkezésére.

Életmód tanácsok

Szakembereink a legtöbb életmód témában rövid időn belül választ tudnak adni. Elsősorban a természetgyógyászattal kapcsolatosan, de tagjaink között orvosok is várják a kérdéseket.

Táborok, csapat

A terepsportok legaktívabb és legeredményesebb magyar csapata a X2S TEAM. Tagjai közé várja azokat, akiknek a kalandok és a kihívások az élet mindennapos részei.

Kapcsolatok

Aktív kapcsolataink vannak a hazai és nemzetközi szervezetekkel, versenyrendezőkkel, így szinte bármilyen sporttal, versennyel kapcsolatos kérdésben nagy valószínűséggel tudunk segíteni.

Maradjunk kapcsolatban!

Budapest, Solymár
T: +36 30 48 88 261
T: +36 70 70 84 474

X2S TEAM - terepsport felsőfokon

Magyarország legeredményesebb terepsport csapata a X2S TEAM

2005 óta 100+ bajnoki címet érdemeltek ki a sportolók, 2000+ eseményen vettek részt, a kiemelt médiamegjelenések száma 200+ (TV, magazinok, rádió interjúk) és a csapat 50+ rendezvényt szervezett.

Legyál Te is tagja ennek a közösségnek!

Amiért érdemes belépned a csapatba:

  • közös edzések, versenyek itthon és külföldön
  • egyedi megjelenés, csapatmez
  • váráslási kedvezmények
  • máshol nem megtalálható MULTISPORT érzés

Itt jelentkezhetsz, érdeklődhetsz duplanyil

Hivatalos

A www.terepsport.hu weboldal hivatalos tartalma.

 

Hivatalos

Oldaltérkép


 

Ars poetica

Rólunk