2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Téli triatlon OB - elemzés

ImageAz első komoly téli triatlon verseny sikeresen és sok tanulsággal zárult február 3.-án, Galyatetőn. Megjelentek a 'The North Face - X2S' verseny első fotói és a részletes eredménylista.
06 febr. 2008 Hozzászólás: Hozzászólás

Hiába volt fantasztikus idő, hiába voltak lelkes versenyzők, szervezők és nézők - a terep, az időjárás és a sportág újdonsága együttesen több hibát felszinre hozott. Ennek ellenére a visszajelzések alapján a versenyzők és nézők nagy többsége meg volt elégedve a rendezvénnyel.

A szervezők két fontos kérdést szeretnék tisztázni:

1. sífutópálya: az optimista előrejelzés túlságosan megtévesztette a versenyzők egy részét, igy hiába lett többszor kihírdetve, hogy a pálya nehéz és odafigyelést igényel, többen nem a terepnek megfelelően versenyeztek. A szervezők elkövették azt a hibát - és ezért az érintettek elnézését kérik -, hogy előzetesen 'jónak' ítélték meg a hóhelyzetet, pedig sífutó szempontból a pályán lévő hó messze nem volt ideális. Ez azért történhetett meg, mert ugyan viszonylag nagy volt a hó, de az esti havas eső és az olvadás jelentősen megváltoztatta a talaj lefedettségét (ami csak jóval nagyobb hóban lett volna igazán jó - hiszen itt már EB-t is rendeztek).

2. távok: a fent jelzett időjárási körülmények miatt a szervezők az utolsó pillanatokban változtattak a pályán, hogy a lehető legkevésbé legyen balesetveszélyes. Ennek a következménye volt, hogy távok jelentősen csökkentek (nagyobb mértékben, mint azt a szervezők számították) és a pályák keresztezték egymást. Az mindenesetre bizonyos, hogy csak egy komolyabb sérülés történt (a sérült versenyző azóta már sokkal jobban van).
Ugyanakkor a szervezők arra is szívesen kapnának visszajelzést, hogy a 'rövid távon' kinek kellett volna-e 3 kör futás, 3 kör MTB és 6 kör sífutás? Ennek alapján lehet, hogy a következő hasonló versenyt nem 2, hanem 3 vagy akár 4 különböző távon rendezik meg.

X2S téli triatlon

A verseny nehéz és technikás volt minden számban egyrészt a terep, másrészt a félig fagyott, félig vizes hó miatt. A futás már nagyon megrostálta a mezőnyt, hiszen a 'rövid' jelző sokakat megtévesztett - aki elfutotta az elejét, az késöbb már nem tudott tartalékokat mozgósítani a kemény monti pályára. Több rövid technikás lejtő szinesítette a távot, ezeken a többen leszálltak a kerékpárról. Két nehezebb emelkedő és egy trükkös csiki-csuki fért még a pályába - ezek sok szép percet szereztek a nézőknek...
A sífutás volt talán a leginkább várt és a legnagyobb nehézségeket okozó versenyszám. Változatos, ám sok figyelmet igényló pályán kellett teljesíteni a távot. A célban azonban fantasztikus napsütés, biomarcipán, mézes gyümölcs tea, sok értékes ajándék és tombola várta a versenyzőket.