2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

XTERRA - McQuaid és Stoltz a 'nyugat' bajnokai

temecula07_stoltz_bike.jpgConrad 'Caveman' Stoltz hihetetlen lendülettel és erővel nyerte meg az első amerikai bajnoki futamot, amely ugyan lehet, hogy könnyű, de sem rövidenek, sem egyszerűnek nem nevezhető. Melanie McQuaid hasonló lendülettel ért célba több, mint 5 perccel Jamie Whitmore előtt.
21 máj. 2007 Hozzászólás: Hozzászólás

A 192 cm magas és közel 82 kg-os 'XTERRA mozdony' már az úszásban az elsők között volt, de kerékpáron szokásához híven nem engedett senkit a közelébe. A futáson sem lazított, hiszen korántsem volt biztos a győzelmében. Igy a nap 5. legjobb futóidejével közel 3 perccel hamarabb ért célba, mint a legjobb időt futó kanadai Mike Vine.

'Nem gondoltam volna, hogy ennyire jól fog menni. Igaz télen sokat készültem, de otthon építkezünk és ide most a minimális 80% körüli állapotomban érkeztem. Ezért is lep meg a zeredmény, noha nagyon örülök neki, de a szezon hosszú, októberig még sokat kell dolgozni.' - nyilatkozta a célban.

Ez a győzelem teljesen visszaállította Conrad megtépázott hírnevét - az elmúlt évek balszerencse sorozata után most ismét a legjobb formáját kezdi mutatni - és az XTERRA sohasem a fiatalok sportja volt!

A második kanadai Vine szinte az amatőrökkel jött ki a vízből, de mindig is jó montisnak számított, igy a homokos, könnyűnek látszó pályán szinte mindenkit utolért - még a 41 éves Andrew Noble-t is, aki pedig korát meghazudtoló lendülettel versenyez az utóbbi években. Számára is a futás volt a legerősebb szám, ami a pályát figyelembe véve igencsak tiszteletreméltó! Conrad igy nyilatkozott erről:
'Mindenképpen a kerékpárom akartam nagy előnyt szerezni, mert a futás volt a nehezebb ezen a versenyen és szerettem volna nyugodtan versenyezni az utolsó szakaszon. Meredek kaptatók és lejtők, mély homok, kövek, sok kanyar, gödör és árok. Ha nem figyelsz, könnyen orra esel.'

Noble is igencsak elegédett volt a 3. hellyel. 'Sok időt elveszítettem a montis részen, de a többiek hihetetlenül bátrak a lejtőkön. Én meg sokáig akarok élni..'. Ezért csak a futást nyomta meg, de ez is elég volt. Seth Wealing, a tavalyi US bajnok, most főállású építészként dolgozik és ezért nem is tud annyit készülni. Most is csak a 12. helyet tudta megcsípni, de a célbaérkezlés után azonnal el is indult a másnapi munkakezdés miatt. De az év további részére komolyan készül.

Kerry Classen, aki 'civilben' a flotta speciális alakulatának tisztje (Navy Seals - kommandós filmekből lehet ismerős), több éves kihagyás után sikeresen indult újból az XTERRA sotozatban - az elsők között kerékpározott, amikor egy defekt miatti bukást követően fel kellett adnia a versenyt.

temecula07_mcquaid_run.jpgA hölgyek versenyében Melanie McQuaid, 3-szoros XTERRA világbajnok szintén nem hagyott kétséget affelöl, hogy ott ő a legjobb versenyző. Az úszásból, ami pedig nem erőssége, a 2. helyen szállt partra, óriási lendülettel, hátra sem nézve letekerte a legjobb kerékpáros részidőt és végül az egészet megfűszerezte a 2. legjobb futóidővel.

'Egész holtszezonban nagyon keményen készültem, de a verseny előtti hetet a pihenésnek szenteltem. Több új elem is van a felkészülésemben és a táplákozásomban, meglátjuk mire lesz elég a késöbbiekben.' - mondta Melanie a célban.

Jamie sincsen elkeseredve. A tavalyi fiaskó után, új edzővel, új stratégiával készül, sokkal késöbbre időzíti a formáját és amint azt tavaly elhatározta, maximálisan a versenyek élvezetére és szépségére figyel - az eredmények csak másodlagosak.

A nap meglepetése a profi MTB versenyző, Dara Marks Marino bemutatkozása volt, aki két NORBA futam között próbálta ki az XTERRA-t és első versnyén a 4. helyen végzett. A célban igy nyilatkozott: 'Természetesen sokat készültem a tereptriatlonra, azonban versenytapasztalatom még nincsen. De nagyon tetszik, úgy gondolom, sokat tudok fejlődni.'

A teljes mezőny közel 500 főt számlált, pedig 'csak' 6 országból érkeztek külföldiek.