Carina Wasle fantasztikus győzelme a téli triatlon VB-n

Carina a célbanHazai pályán óriási küzdelemben szerezte meg Carina Wasle a téli triatlon világbajnoki címet. Ez számára hatalmas elégtétel, hiszen sokan már leírták, öregnek tartották ehhez a fiatalos, dinamikus sportághoz. Azonban most valóban nehéz pályán és körülmények között a tapasztalat és a rutin győzelemhez segítette.
15 febr. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

Természetesen az is nagyon nyitottá tette a helyezések sorsát, hogy a 6-szoros világbajnok német Sigrid Mutscheller nem vett részt a versenyen. A rajtnál -11 C-t mértek, tökéletes hó- és pályaviszonyok várták a versenyzőket.

Nagyon boldog vagyok, hiszen győzelmem Ausztria számára jelent aranyérmet - nyilatkozta Carina a célban - A futásnál szerzett előny taktikai lépés volt, tudtam, hogy erős ellenfeleimet meg kell lepnem és a sífutásig m inél több előnyt kell szereznem. A közönség fantasztikus volt, nélkülük sokkal nehezebb lett volna.

Carina - ahogyan az EB-n - óriási tempóban kezdte a futást, csak az amerikai Rebecca Dussault tartotta vele a lépést a mély hóban, az igen sok kis emelkedővel tarkított pályán. A kerékpáros szakaszon tovább növelte az előnyét, alig rosszabb időt tekerve a 12,5 km-s pályán, mint a legjobb orosz Yulia Barabash. A mély hó megnehezítette a versenyzők dolgát, igaz a bukásokat is kellemesebbé tette.

Carina olyan előnnyel kezdte a sífutást, amit senki sem tudott behozni, ezért a harc a dobogó további  részeiért folyt: Dussault már-már biztosnak érezhette az ezüstérmet, amikor a norvég Hanne Tronnes egy emelkedőn ellépett mellette és az utolsó 3 km-en több, mint 1 perces előnnyel ért fel a dobogó második fokára. Az amerikai versenyzőnő így is nagyon boldog volt, hiszen ő eddig főleg kaland- és extrém versenyeken szerepelt kivállóan, az ilyen "rövid" pályákra ritkán kalandozott.