Így élünk - bioüzemanyag lesz a londoni zsírszörnyetegből
Nagy ötlettel álltak elő a brit főváros víz- és csatornahálózatát működtető Thames Water vállalat szakemberei, mit is lehetne kezdeni a város alatt 250 méter hosszan felgyűlt zsírdugóval.
Kalifornia lassan naponta megdönti a napenergia-rekordokat
Kalifornia máshol is figyelemreméltó energiarekordot döntött: múlt hónapban már az ott termelt összes energia több, mint kétharmadát megújuló forrásokból nyerte ki.
Oxigéntermelő algapavilont tervezett egy magyar építész a szmogos városok légtisztítására
A légszennyezés az egész világban súlyos problémát jelent, erre próbál megoldást adni Miklósi Ádám algapavilonja, mely elnyerte a 2016-os Inhabitat Biodesign első díját.
A dán fővárosban többen kerékpároztak, mint autóztak
Új rekordot mértek a forgalomszámláló érzékelők Koppenhágában (ahol valószínűleg nem kerüli ki azokat senki).
Napelempark épül a sugárszennyezett Csernobilban
Több mint egy gigawattos napelemparkot építene Ukrajna Csernobilban. A fotovoltaikus rendszer kiépítését segíti az is, hogy az áramot szállító vezetékrendszer tökéletes állapotban van, emellett a szennyezettnek minősített földterület másra nem használható.
A tengerből nyernek áramot a skótok, ahogyan előttük még soha
A skóciai Shetland partjai mellett telepített árapály turbinákat kapcsoltak rá elektromos hálózatra, elsőként a világon, ami új korszakot nyithat meg az árapály energia hasznosításában.
85 százalékkal csökkent a műanyagzacskók használata Angliában
Nyolcvanöt százalékkal, 500 millió darabra esett vissza az egyszer használatos műanyagzacskók száma azóta, hogy múlt év októberétől 5 pennyt számítanak fel értük a kereskedelmi egységekben.
Átadták az első autómentes kerékpársztrádát Németországban
A biciklisek sztrádáján nincsenek forgalmi dugók, piros lámpák, vagy mellettünk elsuhanó autók, nincs légszennyezés és nem léphetnek elénk a gyalogosok sem.
Napelemes közutak Franciaországban
A tavalyi év egyik nagy sikereként elkönyvelt, 195 ország által aláírt párizsi klímaegyezmény értelmében minden csatlakozó ország komoly vállalásokat tett az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése érdekében.
A tiszta energiába ömlik a tőke
A nap és a szél továbbra is dacol a gravitációval. A megújuló energiák ugyanis az általános energiapiaci árfolyamcsökkenésekkel szemben az elmúlt egy évben nemcsak rekord mértékű tőkét volt képes bevonni, de a kapacitásbővülés is nagyobb volt, mint eddig bármikor.
Van ahol kötelező a napelem telepítése, nálunk adóztatják
Franciaországban, a nemrég elfogadott új környezetvédelmi törvény értelmében, valamennyi új, a kereskedelmi, ipari zónán belül épült épület tetejére napelemet kell telepíteni vagy zöldtetőt létesíteni.
Példamutató gyorsasággal a közép-franciaországi Crucey-Villagesben, az energetikai óriás, EDF épületének egy részén fotovoltaikus park épült. A héten jóváhagyott törvény érelmében a kereskedelmi övezetekben épült épületek háztetőinek egy részét zöldnövénnyel vagy napelemmel kell beborítani.
Visszavonta az új vetőmagtörvényt az EU
Egyelőre úgy tűnik nem lesz új vetőmagtörvény az EU-ban. Az Európai Bizottság visszavonta a gazdálkodók jogait veszélyeztető törvényjavaslatát.
Ahogy arról korábban részletesen írtunk, az Európai Unió egy olyan törvényjavaslaton dolgozott, amely veszélyeztette a - jogilag nehezen kezelhető - tájfajták kereskedelmét és így fennmaradását is.
Hírlevelek feliratkozás
Látogatók
Oldalainkat 522 vendég és 0 tag böngészi



