2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Az Ironman 70.3 Texas versenyen Lance Armstrong helyezéséről célfotó döntött

Újabb állomásához érkezett Lance Armstrong 2012-es triatlon turnéja – a texasi féltávú versenyen (Memorial Hermann Ironman 70.3 Texas) indult, hazai pályán.

Ironman, 70.3, Texas, Lance Armstrong, célfotó, Major, Kuttor, triatlon, kerékpár, úszás, futás

Hatalmas várakozás előzte meg a rajtot és a versenyt, hiszen Lance komoly erőket mozgósított a triatlon által elérhető médiában, hogy a rák ellen küzdő alapítványát segítse, támogassa. A texasi féltávú verseny az idény egyik kiemelt eseménye, a legerősebb versenyzők indultak rajta.

A magyarok közül három sportoló is rajtvonalhoz állt, Major József, Kuttor Csaba és Csőke Balázs.

01 ápr. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

Armstrong nagyon jól úszott, a legjobb kerékpáros idő teljesítette, jó erőben indult futni, azonban a sportág legjobbjai közül többen is szerették volna legyőzni. Hatalmas csatában és percről percre változó esélyekkel végül Tim O'Donnell nyerte meg a versenyt az utolsó néhány kilométeren fej fej melletti csatában a német Sebastian Kienle-val, aki a célban összeesett.

Az esélyesek közüül többen is megdőltek a pályán a német Michael Raelert a futáson feladni készült a versenyt, belesétált, majd erőre kapott és végül fantasztikus utolsó 9 km-es hajrával a 4. helyen ért célba.

Armstrong végig nagyon egyenletesen versenyzett, komoly leckét feladva a többieknek, ráadásul olyan rövid távon, ahol számára kevesebb esély volt a győzelemre. Az utolsó szakaszon még bele is sétált a futásba, de hatalmas ováció közepette ért célba a fantasztikus 6. helyen azonos idővel Jordan Jones-szal, aki pont a célvonalon előzte le, így célfotó döntött a Tour legenda helyezéséről! (A hivatalos eredménylistában Armstrong 6., a sajtóközleményben 7. helyen szerepel.)

A nőknél az amerikai Kelly Williamson győzött a holland Yvonne Van Vlerken előtt. Sokan számítottak Van Vlerken nagy futására, amit - sajnos vesztesként - Csomor Erika közelről nézhetett végig az Austria 70.3 versenyen, ahol a célegyenesben előzte le a a holland versenyzőnő. Van Vlerken azonban most nem tudta beindítani a korai hajrát, sőt kifejezetten elfáradt a futás végére.

{jb_lightbulb}A magyar sportolók közül Major József többszörös Ironman bajnok érte el a legjobb eredményt a 13. helyen érkezett célba, alig 5 perccel Armstrong mögött, Kuttor Csaba olimpikon triatlonistánk pedig nagyszerű futással nem sokkal utána ért célba a 17. helyen, Csőke Balázs defekt miatt feladta a küzdelmet.{/jb_lightbulb}