2019. december 6. Péntek  Ma Miklós és Döniz napja van. Mikulás napja

Kassai Maraton: Új női pályacsúcs, ukrán és kenyai győztes

A 86. Kassai Békemaratonon az ukrán Olena Burkovska és a kenyai Jacob Kipkorir Chesire volt a leggyorsabb. Az elsőbálozó Burovska 2:30:50-es új pályacsúcsot futott, míg Chesire 2:10:59-es új egyéni csúcsot ért el Európa legrégibb maratoni futóversenyén.
05 okt. 2009 0 comment

A maratoni mezőny napos, de szeles időben rajtolt el Kassán. A férfiaknál az élboly 10 km-nél 30:27-tel, féltávnál pedig 1:04:18-as idővel futott át, azaz ekkor még elképzelhetőnek látszott egy 2:09-en belüli eredmény. Miután az irammenők 25 kilométernél már nem tudtak tovább segíteni Chesire-nek, ő egyedül futott tovább az élen, harcolva az erős széllel. Bár 35 kilométernél még 2:10-en belüli tempóban futott (1:47:22), végül kissé belassult, de így is 8 másodpercet javított egyéni csúcsán és 2:10:59-es idővel megnyerte a versenyt. Győzelme 9000 eurót ért.

A férfi mezőny második és harmadik helyét két kevéssé ismert etióp futó gyűjtötte be. Ők korábbról csak 2:15 illetve 2:16-os egyéni csúccsal rendelkeztek, itt azonban hatalmasat javítva mindketten 2:12-n belül értek célba: Shume Legese 2:11:36; Kedir Kassa 2:11:39. A legjobb európai a fehérorosz Stsiapan Rahautsou lett, aki 2:19:39-es idővel nyolcadik helyezett lett.

A hölgyek mezőnyében az élboly féltávnál 1:15:22-es időel futott át. 27 kilométernél aztán az ukrán Burkovska gyorsított a tempón, és végül 38 másodpercet lefaragova a cseh Alena Peterkova által 1989-ben futott pályarekordból, 2:30:50-es idővel simán nyert. Győzelméért 10000 eurót kapott a szervezőktől, melyet elmondása szerint lakás vásárlásra fordít majd a 28 éves, gyógyszerésznek tanuló Burkovska, aki egyébként egy ötéves kislány édesanyja.

A második helyre az etióp Radiya Adlo Roba futott be (2:35:00, PB), harmadik pedig a kenyai Florence Chepkurui lett (2:36:01). A legjobb európai futónő a szlovák Ingrid Petnuchova volt, ő 2:57:28-as idővel a hatodik lett.

Érdekesség, hogy a korábbi szlovák miniszterelnök, Mikulas Dzurinda 54 évesen teljesítette a maratoni távot, és nem is akárhogyan: 3:22:08-as eredményével 151. lett. Az összes távon több mint 5000 futó állt rajthoz.

Forrás és kép: edzesonline.hu

Nagyon szép feldolgozása egy metál balladának. Egészen különleges jin érzékenyésgű zongora muzsika. https://t.co/Xw81iitCFM
Dolph Lundgren vegán lett! Divat vagy nem, hosszú távú döntés vagy nem - mindenképpen figyelemreméltó, hogy egy ily… https://t.co/BbMHVsbqJA
Ildi idei első adventi koncertje a MÉZ zenekarral ! A következő december 7, Óbuda Főtér ❤☀️👑 https://t.co/781wSixYeT

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)