Magyar országúti siker Szerbiában
- Állapot: Archív
Remekül sikerült a P-Nívó-Betonexpressz 2000 versenyzői számára az idei
Szerb körverseny: az UCI Európa Tour-sorozatába tartozó hét napos
körversenyen az első magyar kontinentális klub sora a 21 csapatból az
előkelő negyedik helyezést érte el.
Persze, egy ilyen megmérettetésen elsősorban az egyéni eredmények számítanak, de ezen a téren is kiemelkedő sikereket ért el a csapat: a hatodik szakaszon Dér Zsolt nyerte a mezőnybefutót, aki ezért a diadalért Europe Tour-ranglistapontokat is kapott.
Az összetettben kiharcolt nyolcadik helyéért Cziráki Istvánnak is járnak az olimpiai kvalifikáció szempontjából ugyancsak fontos pontok (az Europe Tour-sorozat 2.2-es kategóriájú versenyein az első nyolc helyezett kap pontokat), de nem ez az egyetlen sikere a 21 esztendős kerékpárosnak: a rangos mezőnyben megszerezte a legjobb U23-as versenyzőnek járó fehér trikót! A kerékpársportban nagy respektje van az ilyen mezeknek, különösen, ha valamelyik nemzeti körversenyről sikerül hazavinni - a P-Nívó-Betonexpressz 2000 tehetséges fiataljának sikerült!
A klub versenyzői ezen a héten is szeretnének hallatni magukról: vasárnap Orfűn és környékén rendezik meg ugyanis a legnagyobb presztizsű országos bajnoki futamot, a hosszú távú bajnokságot, amelyen a legfényesebb éremért indulnak harcba Stubán Ferenc versenyzői.
Részletek, versenyzői beszámolók, eredmények és további érdekességek a klub hivatalos honlapján, a www.pnivo-kerekpar.hu internetcímen találhatóak!
Tóth Viktor
A www.terepsport.hu oldal főszerkesztője, koordinátora. A X2S TEAM edzője és versenyzője.
1999 óta vegán sportoló, edző. Tereptriatlon korosztályos Európa-bajnoki dobogós, Európa-kupa ezüstérmes, többszörös országos bajnok.
2012 óta az OCR sport magyarországi bevezetésén dolgozik, többszörös Spartan dobogós. 2016-ban alapítója a Magyar OCR Szövetségnek (HOCRA), azóta is aktív szerepet játszik a sportág fejlődésében, a szövetségi munkában.
Két születésüktől vegán gyermek édesapja.
Webhely: www.triatlonedzo.hu/Legfrissebbek a szerzőtől: Tóth Viktor
- Állóképesség és kitartás – Mike Sadler, az SAS egyik alapítójának története
- Borsos Benedek nyerte a Race Around Rwanda kerékpár versenyt
- A terepfutás még a népé – vagy már csak annak tűnik? Gondolatok Kilian Jornet figyelmeztetéséhez
- Extrém terepfutás a köbön – Sébastien Raichon és a Spine Race 100 órán belüli teljesítése
- Sarah Perry elképesztő teljesítése a „The Hill” téli extrém ultra terepfutó kihíváson
Hírlevelek feliratkozás
Látogatók
Oldalainkat 330 vendég és 0 tag böngészi



