Megállíthatatlan a McQuaid-Stoltz duó - újabb XTERRA világkupa győzelem

Újabb állomás, teljesen más terep - a győztesek mégis ugyanazok, aki sivatagban és erdei terepen is győztek az elmúlt hetekben. Három egymás utáni bajnoki futamon elsőként befutni a sportág történetében ritkaságnak számít - hogy a férfi és a női győztes is ilyen legyen, még nem volt példa!
25 máj. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

A verseny előtt rövid megemlékezést tartottak a sportág héten elvesztett legendájáról, Steve Larsennról. Stoltz így nyilatkozott a verseny után: "Habár a technikás pályákon érzem magam legjobban, ma nem tudtam koncentrálni - mégis hihetetlen erőt kaptam a visszaemlékezéstől. Győzelmemet Steve-nek ajánlom."

"Steve nagyon nagy hatással volt rám, amikor az országútról MTB-re váltottam. Ő már bejárta ezt az útat és sikeres volt - számomra emiatt is nagy példakép." - McQuaid szavai a verseny után.

Nemcsak Larsen emléke erősítette a versenyzőket, hanem a jelenlévő 2-szeres világbajnoknő, Jamie Whitmore (aki Magyarrszágon is versenyzett a 2005-ös visegrádi X2S versenyen) - ő jelenleg rákos betegként más terepen küzd nap, mint nap - az egész XTERRA mezőny szeretetétől övezve.

Craig Evans negyedik éve a legjobb úszó ezen a pályán, azonban Stoltz olyan veszett tempóban üldözte, hogy a szokásos 8-10 perce helyett alig 3 perc alatt visszavette a vezető pozíciót, nyomában Josiah Middaugh-val. Dan Hugo és Mike Vine ismét egymás sarkát taposták a versenyen, de nem szólhattak bele az élboly küzdelmébe.

Stoltz - T1 váltás"Conradot egy ideig láttam magam előtt, de sebességet váltott és egyszerűen ellépett tőlem, mintha nem is versenyeznék. Fantasztikus tempóban versenyzett ma." - Josiah azonban szorosan a nyomában volt, ahol csak tehette felzárkózott hozzá, a gyors és nehéz pályán, ahol a sziklás talajon egészen más technikával kellett versenyezni, mint az elmúlt hetek helyszínein. Az első 5  célbaérő sorrendje megegyezett a múlt heti versenyével, hiszen Nicolas Lebrun most is az 5. helyen érkezett a célba.

A nőknél egyszerűbb volt a verseny: Melanie McQuaid rajt-cél győzelmet aratott. "Nagyszerű nap volt a mai, minden nehézsége ellenére. A kellemes vízben végre neoprén nélkül úszhattunk és ez jó hatással volt a kerékpáros kezdésre is. A pálya csodás volt, egy igazán nehéz, technikás és mégis izgalmas nyomvonal - még a futásban is élvezetes volt, bár az nem a kedvenc számom. Szerencsére a közönség végig buzdított és drukkolt."

A svájci Renata Bucher a futás elején még második helyen kezdett, de az ügyesen taktikázó és nagyszerűen futó Lesley Paterson messze az élmezőnytől kezdte a hajrát és sikerült majdnem mindenki mellett elrobogva megérdemelten megszereznie az ezüstérmet.

A versenyen a több, mint 250 résztvevő segítségével indult útjára egy kezdeményezés Steve Larsen emlékére.