Sprint távon arany, klasszikus távon bronz - magyar XTERRA sikerek

Az osztrák bajnokság hétvégi futamán a X2S-KONA TEAM versenyzői számos dobogós hellyel lepték meg a házigazdákat. Sprint távon Sipiczki Csaba és Molnár Anikó, a klasszikus távon Poór Brigitta állhattak a dobogóra, a több világbajnokot és olimpikont felvonultató mezőnyben. A terep igazi alpesi erőpróba volt - de a magyar versenyzők itthon keményebb pályákon készülhetnek fel a X2S sorozat versenyein.
15 jún. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

A kezdetben zimankós idő hamar igazi nyári kánikulára fordult, megnehezítve a versenyzők dolgát, amely a kemény pálya miatt amúgy sem volt irigylésre méltó. A nők mezőnyében kiemelt helyen versenyzett és biztosan győzött a mai XTERRA versenyek egyik legeredményesebb női versenyzője Carina Wasle. Poór Brigi az úszás után még tartotta vele a lépést, hiszen együtt léptek partra, de az osztrák téli triatlon világbajnok hamar növelte előnyét és többet nem is engedett az elsőbbségből.

A férfiaknál Michi Szymoniuk volt az abszolút esélyes (vele múlt héten Ziskó Balázs csatázott az extrém hegyi duatlonon), de kemény csatára kényszerítette honfitársa Achim Mörtl. Daniel Müller, aki tavaéy több magyar versenyen is megfordult egyre jobb formában az 5. helyet szerezte meg. Bárdi Attila a X2S-KONA TEAM természetfotósa és sokáig Brigi nyomában volt és a korosztályos mezőnyben a mezőny elején ért célba.

Sprint távon magabiztosan és kiemelkedően jó futással Sipiczki Csaba megszerezte az abszolút első helyet, Molnár Anikó, aki a X2S-KOAN TEAM új felfedezettje, egyenletes versenyzéssel ezüstéremmel gazdagította a csapat dicsőségtablóját.

Nők

Classic

1. 44 WASLE Carina 1984 AG 20-39 w Wave Tri Team Wörgl 3:27:06,86 [+23:20,96]
2. 28 DONNER Martina 1975 AG 20-39 w Team Grenzenlos 3:55:16,19 [+51:30,29]
3. 53 POOR Brigitta 1989 AG 20-39 w - 4:24:28,29[+1:20:42,39]

Sprint

1. 73 STEINECKER Simone 1984 AG 20-39 w SV Gallneukirchen 1:30:06,99 [+10:51,44]
2. 83 MOLNAR Aniko 1972 AG 20-39 w X2S KONA TEAM 2:00:32,18 [+41:16,63]
3. 82 KEEGAN Claudia 1972 AG 20-39 w - 2:15:10,03 [+55:54,48]