2018. október 22. Hétfő  Ma Előd és Korinna napja van.

Poór Brigitta országúton is bizonyított a legjobb magyarként a keszthelyi triatlonon Kiemelt

• Állapot: Aktuális

Poór Brigitta egy héttel a tereptriatlon portugál világkupa győzelme után a Keszthelyi nemzetközi féltávú triatlon versenyen a legjobb magyarként ért célba, az összetett bronzérmet megszerezve.

10 jún. 2018 0 comment
A keszthelyi féltávú triatlon verseny győztesei A keszthelyi féltávú triatlon verseny győztesei Foto: Keszthely Triatlon

A keszthelyi triatlon mára Európa egyik meghatározó triatlon versenyévé vált, így nem meglepő, hogy Poór Brigitta tereptriatlon Európa-bajnoknak az országúti versenyben komoly ellenfelei akadtak. A győzelmet a cseh Radka Vodickova szerezte meg (4:27:47), az dobogó második fokára az osztrák Lisi Gruber állhatott (4:31:43). Poór az úszás után a 3. helyről kerékpáron visszaesett egy pozíciót, de a futásban jól tudta kamatoztatni a terepen megszerzett robbanékonyságát (4:35:01).

A cikk folytatódik a hirdetés után...

A mezőny egyik nagy sztárja Csomor Erika többszörös duatlon világbajnokunk volt, aki hosszú kihagyás után már szenior kategóriában versenyezve megszerezte az abszolút 4. helyet (4:43:00), korcsoportját magasan megnyerve.

A férfiak versenyében Jaroslav Kovacic (4:02:27), Thomas Steger (4:03:50) és Denis Stanko (4:11:52) volt a sorrend. Legjobb magyarként Badar Gergő a negyedik helyen ért célba (4:16:02).

Poór Brigittának rövid pihenés és azt azt követő felkészülés után ismét a nemzetközi tereptriatlon versenyek rajtjánál drukkolhatunk, hiszen idén több új mérföldkő vár rá, egyik célja az Európa-kupa megnyerése.

Utoljára frissítve: vasárnap, 10 június 2018 08:08

NE TEGYÉK TÖNKRE AZ ERDŐT! A turisták menjenek gyalog vagy bicajjal, lóval! NEM KELL TÖBB KISVASÚT! "Az 1000 hekt… https://t.co/8RtPWFnIun
Valakinek megvan "A jelenés" c. francia filmdráma, akitől kölcsönkérhetem vagy átvehetem?
Ismét lesz magyar induló az XTERRA​ Világbajnokságon. Olyan induló, aki esélyes a dobogóra, de a győzelemre is! Oly… https://t.co/ThtIYps00B