Világbajnokság Hollandiában, megérkezett a magyar tereptriatlon csapat
Hága mellett a tengerparton rendezik szombaton meg az ITU (Nemzetközi Triatlon Szövetség) tereptriatlon világbajnokságát, ahol az utóbbi idők legerősebb mezőnye áll rajthoz. A magyar csapat két világbajnok vezetésével megkezdte az edzéseket és a pályabejárást.
A magyar csapat csütörtökön bejárta a pályákat, ami a tereptriatlonban kiemelt jelentőségű, hiszen a nehéz és technikás pályákon perceket lehet nyerni vagy veszíteni egy-egy éles kanyaron vagy ugratón.
Megdőlt a Mont Blanc megmászásának gyorsasági világcsúcsa
Megdöntötte a Mont Blanc megmászásának gyorsasági világrekordját Kilian Jornet a Salomon terepfutó cég verseenyzője, a síalpinizmus és terepfutás spanyol bajnoka csütörtökön: Chamonix-ból oda-vissza 4 óra 57 perc 40 másodperc alatt tette meg a 4810 méter magas csúcsra vezető utat.
A 25 éves Kiliam Jornet Burgada reggel 4 óra 46 perckor indult az 1 037 méter magasan fekvő chamonix-i templomtól, majd 3 óra 30 perc alatt tette meg a Mont Blanc csúcsáig vezető 3773 méteres szintkülönbségű utat.
A sportolót kísérő Mathéo Jacquemoud 22 éves francia síalpinista bajnok a visszaúton megsérült, és nem tudta Kilian Jornetet elkísérni a célpontig. Kilian Jornet 9 óra 43 perckor érkezett vissza sprintelve a chamonix-i templomhoz.
Magyar győzelem a szlovák tereptriatlon bajnokságon, Mester Bálint fantasztikus futással győzött
A többszörös magyar bajnok Mester Bálint (X2S Haibike TEAM) a szlovák tereptriatlon bajnokságon aratott győzelmet, ráadásul a futópályán az utóbbi évek legjobb idejét teljesítette.
A fiatal magyar sportoló az 1000 m úszás után 40 mp hátránnyal indult a kerékpáros pályára a szlovák versenyzők mögött, de a 4 körös versenyben fokozatosan ért fel az élen haladó Peter Hertl mögé.
Flavin7 Tereptriatlon egyéni Országos Bajnokság és terepfutó verseny
A Magyar Triatlon Szövetség elnöksége bizalmat szavazott az Egri Triatlon Klubnak azzal, hogy megbízta egyesületünket a 2013. évi Tereptriatlon Országos Bajnokság megrendezésével. Ezt a megbízást mi az eddigi – több mint 22 éves - szervezőmunkánk elismerésének vesszük, és ennek igyekszünk is maradéktalanul megfelelni, hiszen Eger – szűkebb hazánk – nem bővelkedik a különböző sportágak országos bajnokságainak megrendezésében.
Orbán: Emelni kell a magyar természetjárás színvonalát
A kispénzű magyar családok hazai kikapcsolódását segítő természetjáró mozgalomnak felújított turistaházakra, korszerű létesítményekre és jelrendszerre van szüksége, hogy a természetjárás ugyanolyan színvonalú lehessen, mint Ausztriában - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Dobogókőn, miután megállapodást írt alá a Magyar Természetjáró Szövetség (MTSZ) elnökével. Magyar csapat a tereptriatlon világbajnokságon, Poór Brigitta és Boronkay Péter vezetésével
Július 13.-án Hollandiában rendezik meg az ITU (Nemzetközi Triatlon Szövetség) tereptriatlon világbajnokságát.
Az eseményen indul a magyar csapat is, köztük Poór Brigitta az idei „Év extrém sportolója”, aki több nemzetközi versenyen is volt már a legjobb, valamint Boronkay Péter paratriatlon világbajnok is, aki szintén több extrém terepversenyen is bizonyította kivételes akaraterejét és tudását.
Sipiczki Csaba extrém osztrák terepen
Az egyik legeredményesebb magyar outdoor multisport versenyző Sipiczki Csaba a „Top Race” elnevezésű extrém osztrák hegyiversenyen állt rajthoz, ahol az első szám 600 m úszás, majd 19 km országúti kerékpár 680 m szintkülönbséggel, végül 5,5 km terepfutás 830 m (!) szintkülönbséggel.
A X2S Haibike Team versenyzője egyenletes teljesítménnyel a 10. helyet szerezte meg, az Elit férfi kategóriában pedig a dobogó 3. fokára állhatott az egykori Tour de France sztár Glomser Gerritt mellé.
Hegyifutó hírek a nyár első feléből
-Hegyifutó maratoni bajnokság-Felsőtárkány:
Június 29én rendezte meg az Egri TC az első alkalommal kiírt Hegyifutó Maratoni bajnokságot, 1625m-es szint a leghosszabb távon.
A maratoni táv mellett további öt futam közül választhattak a Felsőtárkányba érkezők, korosztálytól és felkészültségük alapján.
Az Országos bajnokság futamán (42.195m) Karlowits-Juhász Tamás (MEAFC) győzött magabiztosan, megelőzve Gulyás Jánost és Spitzmüller Zsoltot (mind a ketten BAB SE).
Hölgyeknél Bóla Emília (Spuri SC) állhatott a dobogó legfelső fokára megelőzve Druskó Zsófiát (Kanizsai Futóklub), így ők négyen indulási jogot szereztek a 10. Hosszútávú Hegyifutó Világbajnokságra ( https://www.maratonkarkonoski.pl/en/witaj)
Csomor Erika 2004 után újból győztes a klagenfurti Ironman versenyen
A 15 éves jubileumi Ironman Austria versenyen a világ egyik legsokoldalúbb magyar versenyzője, Csomor Erika a női mezőnyben egyedüliként ért célba 9 órán belüli idővel.
Csomor önmagához képest fantasztikusan úszott, kevesebb, mint 2 perces hátránnyal lépett partra az elsők után. A kerékpáron azonban legendásan jó ritmusával ledolgozta a hátrányt és ügyesen tartalékolva az erejét a 120. km körül átvette a vezetést.
Dobogós magyar helyezések a tereptriatlon világkapa futamon Görögországban: Poór Brigitta, Mester Bálint, Horváth Zsolt
Poór Brigitta 6. a kontinens legjobbjai között
A mezőnyben az utóbbi évek legjobbjai sorakoztak fel, világ- és Európa-bajnokok és olimpikonok, köztük az idén visszatérő francia Nicolas Lebrun és a sífutó olimpikon cseh Helena Erbenova.
Balatonman 2013 triatlon – Kis gyula megvédte országos bajnoki címét
Fantasztikus versenyeket és jó hangulatot hozott az idei Balatonman. A balatonfüredi triatlon fesztiválon kiváló strandidőben gyűrték le az egyes távokat a versenyzők, este pedig egy látványos fáklyás futással és a Garami Funky Staff koncertjével ért véget a prémiumkategóriás sportesemény.
A triatlonos Kis Gyula (a képen) megvédte címét a középtávú országos bajnokságon.
A balatonfüredi viadalon ezen a távon 1.9 km úszást, 90 km kerékpározást és 21.4 km futást teljesítettek a versenyzők. Kis felkészülése nem volt teljesen zavartalan. Sokat ki kellett hagynia akkor, amikor egy balesetben mindkét kezét eltörte, mindez nem akadályozta meg abban, hogy 4 óra 15.46 perc után elsőként szakítsa át a célszalagot.
Megszavazták az erdei kerékpározás és lovaglás új szabályozását
Az Országgyűlés a mai napon a gyalogos turistákkal azonos szabályokat terjesztette ki az erdőben lovaglókra és kerékpározókra, akik ott eddig csak a nekik kijelölt utakat járhatták, ellenkező esetben folyamatos szabálysértést követtek el, melyet több esetben is büntetett hazánkban a hatóság.
Szabaddá tették az erdőben lovaglást – írja az MTI. Az Országgyűlés a gyalogos turistákkal azonos szabályokat terjesztette ki az erdőben lovaglókra, akik ott eddig csak a nekik kijelölt utakat járhatták. A képviselők 296 igen szavazattal (ellenzéki és kormánypárti együttes támogatással), 9 tartózkodás mellett döntöttek a fideszes Horváth László és Potápi Árpád indítványának elfogadásáról.



