Ausztrál és brit győzelem a Hawaii Ironman triatlon világbajnokságon

A férfiaknál az ausztrál Pete Jacobs, a hölgyeknél a brit Leanda Cave diadalmaskodott a 2012-es Hawaii Ironman triatlon világbajnokságon. A magyar indulók közül a férfiaknál a profik között Major József a 28. helyet szerezte meg (blogja itt olvasható), a 30-34 évesek között Kis Gyula a 17., Vatai Miklós a 40. helyen zárt. A 40-44 évesek között Nemes Tibor a 190. lett, míg a 45-49 évesek között Szunyog Zsolt a 27. pozícióban végzett. A hölgyeknél Csomor Erika nem fejezte be a versenyt.

Ausztrál, brit, Hawaii, Ironman, triatlon, világbajnokság, Csomor, Major, Vatai, McCormack, Lierde, Raelert, Kienle, Carfrae, Steffen

A végső győztes a 31 éves Jackson 8 óra 18 perc 37 másodperc alatt teljesítette a 3,8km úszást, a 180km kerékpározást és a 42,2km futást. Az ausztrál klasszis a kerékpár után a második helyen állt 8 perc hátrányban Marino Vanhoenacker mögött, de a futás során 16km-rel a cél előtt megelőzte riválisát.

17 okt. 2012 0 comment

A belga teljesen elkészült az erejével és végül nem tudott beleszólni a legjobbak csatájába. Sétálva a 40. helyen haladt át a célvonalon. Jacobs tavaly második helyen zárt, de idén összességében magabiztos győzelmet ünnepelhetett és a sikerének köszönhetően 120 ezer dollárral gazdagodott.

A második helyet a 36 éves német Andreas Raelert szerezte meg több mint 4 perc hátrányban 8 óra 23 perc 40 másodperces idővel. Raelert négy éven belül harmadszor állhatott dobogóra. A harmadik helyen a belga Frederik Van Lierde zárt 8:24:09-es idővel. Major József kiváló évet tudhat maga mögött. Legutóbb bronzérmet szerzett New York-ban az Ironman US futamon és a világranglista 9. helyéről várhatta a rajtot. Major végül 8 óra 59 perc 38 másodperc alatt teljesítette a távot.

A női mezőnyben kiélezett küzdelem alakult ki, a brit Leanda Cave a futásban az utolsó 5km-en hagyta állva riválisait és végül 9 óra 15 perc 54 másodperces idővel szerezte meg a győzelmet. A 34 éves rutinos versenyzőnek remek szezonja van, miután az elmúlt hónapban az Ironman 70.3 világbajnokságon is a legjobbnak bizonyult. A nőknél a második helyen a svájci Caroline Steffen végzett 9:16:58-as idővel, míg a harmadik az ausztrál Mirinda Carfrae lett.

Forrás: velo.hu

Fantasztikus verseny volt! Gratulálunk Soma Strommer! De minden sportolónak gratulálunk és ajánljuk ezt a példát, a… https://t.co/9PYT4yMwcu
Advent Nagykovácsiban. Beállás... kezdés 17:30.
A cipőben van közel 700 km - csak versenyekre és gyors edzésekre használom - és ma is olyan, mint újkorában. István… https://t.co/QiN5NrqO1r

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)