24 órás MTB verseny - Cube-Csömör győzelem, X2S a legjobb nem elit csapat

9. alkalommal került sor a 24 órás MTB fesztiválra. A szombat déltől vasárnap délig tartó, Magyarországon egyedülállónak számító bringás dzsemborin közel 900 kerekes állt rajthoz, köztük 32 elit, 83 hobbi, 6 női csapat, illetve 24 szóló és 19 duó. Profi, bajnok csapatok az összetett első 4 helyén, a X2S-KONA a legjobb csapat, ahol nem álltak csatasorban a magyar elit legjobbjai.
14 szept. 2009 0 comment

Az abszolút leggyorsabb, egyben a legtöbbet tekerő gárda a Cube-Csömör EthicSport Lupin első csapata lett 531 km-t jelentő 118 körrel, megelőzve a Lukács Bálinttal, Melts Andrással felálló LTV Merida Racinget és a harmadikként ünneplő HaiBike All Stars-ot, soraiban Vizdák János mellett a kétszeres magyar bajnok Buruczki Szilárdot és a közelmúltban összetett sorozat-elsőséget szerző Blazsó Mártont.

A győztes csapattól eltekintve a többi hárommal végig szoros versenyben haladt a X2S-KONA TEAM "XTerraminátorok" csapat, ahol egyetlen nagynevű elit versenyző sem indult (Fenyvesi Péter az MTB világjátékokon indul, Hasenfratz Péter pedig nem tudta vállalni a csapattagságot). Mégis a kiegyensúlyozott teljesítmény, a csapattaktika és a multisport versenyeken megszerzett küzdőszellem szorossá tette a befutót: végül a csömöriek 2. elit csapata 10 méterrel nyerte meg a kategória versenyt a zöld-narancs válogatott előtt.

Bogár Gábor a csömöriek csapatkapitánya:
"Negyedik éve nyerte első számú csapatunk megszakítás nélkül az abszolút értékelést, idén viszont sokkal érdekesebb volt, ahogy a kettes számú csömöri csapat megszerezte a győzelmet a saját kategóriájában. Egy 24 órás versenyen mindössze egy-két másodperc döntött a Cross to Save csapattal szemben.

Mi már az első napon bebiztosítottuk előnyünket, vasárnap délelőtt azonban a kettes számú csapat öt perc hátrányban tekert a X2S gárdájával szemben, ezért elhatároztuk, hogy amennyire tudjuk, segítünk a felzárkózásban. Az első számú csapat emberei gyakorlatilag törték az utat a második számú előtt, és folyamatosan közelítettük az ellenfelet.

Fotó: Vanik Zoltán, bringahirado.hu

Hihetetlen volt, hogy a 24. órában milyen gyors köröket lehet hajtani, a végére sikerült utolérni a X2S-eseket, majd az utolsókörben sprint döntött a kettes számú csömöri csapat javára. Fontos az is, hogy különösebb technikai gondunk nem volt, bár néhány defektet beszedtünk, mert rengetegszer kellett lemenni az ösvényről az előzgetések miatt, és egy kisebb bukásunk is volt."

A verseny leggyorsabb 4 és fél kilométeres körét Buruczki 10:33 perces idővel teljesítette. A szóló kategóriában Bándli Szabolcs – váltótárs nélkül – 85 kört, azaz 383 kilométert hajtott 24 óra leforgása alatt. Az athéni olimpikon Vinczeffy Zsolt ezúttal a Merida Ninety-Six hatfős egységét erősítette. A viadalon monociklisek – egykerekűvel – is rajthoz álltak.

A "X2S Ohne Várpomogács" csapat Sikter Zsuzsa vezetésével a Hobby Vegyes kategóriát nyerte nagy fölénnyel.

Úton hazafelé. 42 óra, 2 kintalvás, 50+ km, vadállatok testközelből, régi romok és titkos helyek... emlékezetes túra volt. – hálás
A 2. napon közel 30km volt a táv, ebből a fele úttalan úton... és két hatalmas tirkos helyet is bejártunk. Tényleg… https://t.co/vbehYy74hy

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)