X2S Terepduatlon OB és MAHFUSZ terepfutó kupafutam, futó szemmel

x2s, mahfusz, terep, wmra, futás, trail, hegyi, terepduatlonRögtön a végével kezdem: egyre többször az a tapasztalatom, hogy a „kicsik” is tudnak nagyon jó és hangulatos versenyt rendezni. Arról nem is beszélve, hogy a nevezési díjak a kapott szolgáltatásért cserébe nagyon rendben vannak.
05 máj. 2010 0 comment

A nevezési csomagban alapból volt egyedi póló, kis nasi és az elmaradhatatlan szóróanyag, plusz tombolajegy és ebéd (tészta és üdítő) jegy is, ami számomra kellemes meglepetés volt a mérsékelt nevezési díjért cserébe.

A legfiatalabbak kezdték a versenyt a több kis körből kialakított jól látható versenypályán, így a szülők, hozzátartozók folyamatosan bíztathatták a gyerekeket. Eközben folyamatosan neveztek a terepduatlon OB résztvevői is, ahol a melegítőket figyelve, nagy csata volt várható a bajnoki címekért. Én személy szerint a Terepfutó versenyre jöttem, amit első alkalommal tettek bele a szervezők a versenykiírásba, ahol egy kisebb csoport mérkőzött a helyezésekért.

A nagytávú Duatlon, a Futás és a Váltó rajtja együtt volt, így igazán izgalmas versenyeket lehetett vívni a 2 km-es nem túl nehéz, de technikás futókörpályán. A futás során a duatlon, a váltó és a női futók 4 kört (8km) teljesítettek a Férfi terepfutók pedig 6 kört (12 km). A tét itt sem volt kicsi, ugyanis ez a verseny is beleszámít a végelszámolásba, hogy kik lesznek azok, akik utazhatnak majd a Hegyifutó (WMRA) Világbajnokságra szeptember 05-én.

( Mj.: A tavalyi évben alakult MAHFUSZ-nak az idén van 17 kvótája a VB-re, ahol teljes létszámban jelen szeretne lenni.)

Én örömmel vettem, hogy nem volt túl erős a futóverseny mezőnye, mert így az előzetesen csekélynek vett esélyeim, jelentősen megnőttek. Először nem is értettem, hogy miért jöttek el ilyen kevesen a futásra, csak du-n szembesültem vele, hogy a BSI előző napon rendezte a Hegyifutó félmaratonját (ami állítólag csak kb. 18 km volt - úgy látszik már Ők sem a régiek precízség terén), ami még mindig nagy népszerűségnek örvend. Bár én önző módon örültem, hogy nem voltak erős ellenfelek, de ennek ellenére ajánlom mindenkinek, hogy kóstoljon bele ezekbe az igazán jól megszervezett „kisversenyi hangulatokba”, garantálom, hogy élményekben felveszik a versenyt a nagyokkal – az ár/érték arányról nem is beszélve.

v.k. Stépán Zsolt 1975 (fnőtt) 44: 49

Úton hazafelé. 42 óra, 2 kintalvás, 50+ km, vadállatok testközelből, régi romok és titkos helyek... emlékezetes túra volt. – hálás
A 2. napon közel 30km volt a táv, ebből a fele úttalan úton... és két hatalmas tirkos helyet is bejártunk. Tényleg… https://t.co/vbehYy74hy

(Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2016/679 RENDELETE szerint)