Fantasztikus magyar triatlon siker a Mooloolaba ITU Világkupa futamon

triatlon, Mooloolaba, ITU, Világkupa, futam, kerékpár, futás, úszásAz évad egyik első és legkeményebb triatlon futamán Fecskovics Attila olyan mezőnyben szerezte meg a 10. helyet, ahol a világ jelenleg legjobb triatlonistái indultak, olimpiai és világbajnokok, világkupagyőztesek. Ráadásul Attila az egyik magyar „mumus" számban, kerékpáron a mezőny egyik legjobb idejét teljesítette és így 1 perccel a győztes ausztrál Brad Kahlefeldt után ért célba.

26 márc. 2011 Hozzászólás: Hozzászólás

Az elit mezőnyben a rajtnál ott állt Javier Gomez, Courtney Atkinson, Brendan Sexton és David Hauss, hogy a rajtjel után 1500 métert ússzanak a hideg Csendes-óceánban. Az úszást a dán Jens Toft fejezte be elsőként,de a sarkában ott volt az egész élmezőny, közük Fecskovics, akkor 6 mp-cel lemaradva a későbbi győztestől. Az első boly iszonyatos tempóban indult kerékpározni, de talán nem is lehet azt mondani, hogy első boly, hiszen szinte az egész mezőnyt egyben tartotta a tempó.

Egy kisebb szökést leszámítva, amelyet közel 10 percen át tartott két francia, csak helyezkedés és taktikázás volt egészen az utolsó 3 körig (7 körből állt a 40 km-es pálya), ahol Fecskovics két másik versenyzővel 40 másodperces előnyt harcolt ki.

Elsőként is indultak a 10 km-es futásra, nyomukban az elszánt üldözőkkel, akik közül a legerősebbek több, mint 1 perc hátránnyal indultak. Az Ironman igazság („az Ironman a futással kezdődik") itt is érvényes volt: a dobogósok sorrendjét lényegében a futó idő sorrendje jelentette! Fecskovics remekül küzdött, fantasztikus futással ért be a 10. helyre, de talán túl sokat vállalt a kerékpáros elmenésben.

Brad Kahlefeldt harmadik győzelmét aratta Mooloolaba futamon, ezzel megszereztv a 7. világkupa győzelmét – ezt a számot eddig csak nagyon kevés versenyzőnek sikerült elérni!