2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Kienle és Carfrae a 2014-es Ironman triatlon világbajnokok, Flander Márton kategória ezüstérmes Kiemelt

Az ausztrál Mirinda Carfrae és a német Sebastian Keinle nyerte meg az IRONMAN Hawaii szigetén megrendezett világbajnokságot. A magyar versenyzők közül Flander Márton óriási bravúrral az összetettben a 35. férfiként, kategóriájában (25-29 évesek) ezüstérmet szerzett 9:06:12 idővel.

A versenyen hatalmas szél nehezítette a versenyzők életét, ami sokak szerint az egyik legnehezebb verseny volt az elmúlt 10 évben.

12 okt. 2014 Hozzászólás: Hozzászólás

A 2-szeres Ironman 70.3 világbajnok német Sebastian Kienle a kerékpáron vette át a vezetést és a maratonon is végig megtartotta azt, ezzel megszerezve az első teljes Ironman világbajnoki győzelmét.

A nőknél hihetetlen szoros volt a verseny, a maraton végén sem lehetett még biztos a befutó. Az ausztrál sportoló a kerékpáros szakasz után 14 perc hátránnyal indult a maratonra, fokozatosan és fantasztikus kitartással dolgozta le a hátrányát, majd 2 alig perc előnnyel szerezte meg harmadik világbajnoki címét.

Azonban a futás előtt különösen izgalmassá tette a versenyt, hogy Carfrae tartja a futópálya csúcsot, azaz kivételesen jó futónak számít: féltávnál még 7-9 perc hátrányban volt, de az utolsó félmaratonon olyat futott, amit nem nagyon láttak a nézők Ironman versenyen! Végül a 2:50:26 maratoni idővel és új pályacsúccsal nyerte meg a viadalt. (Ezt eddig kevesen múlták felül, ld. a statisztikát!)

Carfrae maratoni idejéről még annyit érdemes megjegyezni, hogy 4 perccel volt jobb, mint a férfi győztes Kienle maratoni ideje és csak 2 perccel volt lassabb, mint a legjobb férfi maratoni idő (Jan Frodeno 2:47:46)!

A magyar triatlonisták közül hárman álltak rajthoz, közülük a fiatal tehetség Flander Márton szenzációs versenyzéssel szerezte meg az összetett 38. helyet, valamint a korosztályos ezüstérmet. Ideje 9:06:12, ami országos szinten is kimagaslóan jónak számít.