A csapat bővíti az eddigi közösségi sportprogramjait, edzéseit, emellett Szabó Tamás vezetésével két kiemelt rendezvényt szervez, ahol a kalandot és a kihívást mindenki testközelből tapasztalhatja meg.
2016. június 19. – tereptriatlon a Bánki-tó mellett, ahol több távon és többféle nehézségű pályán indulhatnak a vállalkozó kedvűek egyéniben és váltóban.
2016. szeptember 4. – terepduatlon és terepfutás a Kamaraerdőben, ahol nemcsak a terepsportok, hanem az Életfa terepfesztivál részeként családi programok is várják az érdeklődőket.
Tóth Viktor az edzői és versenyzői feladatokat erősíti a csapatban, a versenyzőkkel már több nemzetközi versenyre tervezték az indulást, a felkészülést. A csapat kiemelt sportága továbbra is a tereptriatlon / terepduatlon / XTERRA, de a terepfutás, terepkerékpár, országúti triatlon, Ironman, kalandversenyek és a különleges kihívások is részei a versenynaptárnak.
Az egyesületet megalakító Tóth Viktor versenyzőként több nemzetközi versenyen volt dobogós, magyar bajnok, mielőtt 2005-ben megrendezte a legendás visegrádi X2S tereptriatlon versenyt, ahol az akkori női világbajnok (Jamie Whitmore), és férfi Európa-bajnok (Royce Kortekaas) mellett indult többek között Csomor Erika többszörös világbajnok duatlon versenyző, Németh Csaba a legeredményesebb magyar ultra terepfutó és nagyon sokan azok közül, akik a következő években a sportág meghatározó egyéniségeivé váltak.
Az egyesület a verseny utáni hatalmas érdeklődés miatt alakult még 2005-ben, utána az elmúlt 10 évben Tóth Viktor vezetésével hatalmas hazai és nemzetközi ismertséget és eredményeket ért el: több világ- és Európa-bajnoki cím, számtalan magyar bajnoki cím, különleges nemzetközi versenyeken dobogós helyek (több napos Nissan Titan Desert sivatagi kerékpér maraton, kalandversenyek Ausztriában, Németországban, Csehországban). Mindezt több sportágban szerezték meg a csapat tagjai, hiszen az X2S egyik jelentése az is, hogy a természet kalandot, kihívást és küzdelmet jelent a versenyzőknek, mindegy milyen formában kerül eléjük.
A csapat tagjai közül kiemelkedő Erdélyi Eszter XTERRA Európa-bajnoki címe és Világkupa győzelmei, Poór Brigitta ITU tereptriatlon U23 világbajnoki címe, Fenyvesi Péter Ifjúsági Olimpai indulása, Gerlei Tamás „Master” hegyifutó világbajnoki győzelme, Ziskó Balázs többszörös Raxkönig győzelme, Gombos Károly többnapos grönlandi sífutó versenyen elért sikere, győzelmek Erdélyben, Szlovákiában, Ausztriában.
A X2S versenyein (a 10 év alatt közel 70 eseményt szervezett a X2S) a korszak híres magyar sportolói közül többen is kipróbálták ezt a kalandot: Csabai Edvin és Hüttner Csaba többszörös világbajnok kenusok, Benkó Barbara és Vinczeffy Zsolt kerékpáros olimpikonok, Körtvélyessy Ákos többszörös aerobik bajnok, EB ezüstérmes, de a X2S vendégei voltak a sportélet kiemelkedő képviselői: Béres Alexandra, Monspart Sarolta, Kropkó Péter a magyar Ironman ikonja, Lőrincz Olivér ultratávú versenyző és edző, Hajós Gyula ultratávúszó és Bitter Sándor motorversenyző.
Az egyesület égisze alatt a Tóth Viktor által létrehozott Terepgyerek Program a kisebbeknek nyújt tartalmas és rendhagyó kikapcsolódást, sportolási lehetőséget.
Edzések, edzéstervek: www.triatlonedzo.hu | Edzés cégeknek: www.cegedzes.hu
- Kattints a nagyításhoz! Kattints a nagyításhoz!
- Kattints a nagyításhoz! Kattints a nagyításhoz!
- Kattints a nagyításhoz! Kattints a nagyításhoz!
- Kattints a nagyításhoz! Kattints a nagyításhoz!
- Kattints a nagyításhoz! Kattints a nagyításhoz!
https://www.terepsport.hu/x2s-hirek/item/8141-legeredmenyesebb-extrem-terepsport-csapat-vezetes-terepsport-x2s-team#sigProIdd10423e7d5