2020. október 31. Szombat  Ma Farkas napja van.

Az akadályfutás már a Kamaraerdőben – Running Warriors kicsiknek és nagyoknak Kiemelt

• Állapot: Aktuális

Szombaton első alkalommal hangzott felé a „Harcosok…!” csatakiáltás a Kamaraerdőben, de minden bizonnyal nem utoljára. A Running Warriors akadályfutó rendezvénysorozat őszi zárófutama közel ezer felnőttet és gyereket mozgatott meg a nappali és éjszakai futamokon. Különleges vendégként Erdélyi Zsófia olimpikon maratonfutó adta át az érmeket és díjakat a helyezetteknek.

10 okt. 2016 0 comment

A Running Warriors ötvözi a terepfutást, a kemény fizikai erőpróbákat (kúszás, mászás, súlycipelés/emelés), a játékos elemeket (egyensúly és ügyességi feladatok) – valamint egy különleges közösségi érzést, hiszen olyan „harcos” a verseny ideálja, aki nemcsak önmagával törődik, hanem a társait is maximálisan segíti, akár a saját eredményének rovására is.

A résztvevők mindezt megkapták szombaton hiszen egy különlegesen jó terepfutó pályát jelöltek a ki a szervezők Tóth Viktor szakmai koordinátor vezetésével, amely kellő kihívást jelentett még a rajthoz álló magyar bajnoknak is.

Stépán Zsolt, többszörös magyar bajnok, a rövid táv győztese: „Szuper terepfutó pálya volt, régen nem esett ilyen jól a sok szint. Az akadályok is lendületesek voltak, az elhelyezésük pedig maximális szakmai hozzáértéssel történt. Ez a sportág biztosan egyre jobban bekerül a köztudatba, az ilyen versenyek nagyon sokat segítenek ebben.”

A rövid távú verseny után következett a gyerekverseny, ahol rövidebb, könnyített pályán a fiatalok is belekóstolhattak a verseny hangulatába. A díjátadón különleges vendég adta át a díjakat.

Erdélyi Zsófia, kétszeres olimpikon maraton futó, a verseny vendége: „Öröm volt látni, hogy a gyerekek is milyen örömmel és lelkesedéssel futnak, kúsznak, másznak. Az olimpia után most egy sérülést pihenek ki, de az itt látottak is újabb erőt adnak a futás folytatásához.”

A cikk folytatódik a hirdetés után...

A 10 km-s futam nemcsak kétszer volt hosszabb, hanem az akadályok is nehezebbek voltak, így a nemzetközi szinten is a legjobbak között jegyzett Balhási Ákos győzelme nem volt kétséges, közel 5 perc előnnyel ért célba.

Balhási Ákos, a hosszú táv győztese: „Nagyon jól éreztem magam, a pálya valóban olyan szuper volt, ahogyan azt előre jelezték. Nekem hiányzott több nehezített akadály, a több erőelem, de az is jó irány, hogy az akadályfutás futó részére komolyabb hangsúlyt helyeztek a szervezők. Ebben a sportágban folytatom a következő években a versenyzést, így a jövő évi Running Warriors futamokat is beírom a terveim közé.”

Az éjszakai futamon is közel 100 sportoló állt rajthoz, a fejlámpák fénye az éjszakai erdőben mindenkinek felejthetetlen élményt szerzett a nap végén. A férfiaknál Mászáros Tamás („Gábor TEAM”) nyerte a futamot, aki mindkét nappali futamon bronzérmet szerzett, ezzel rekordot állított be, hiszen a nap folyamán a minden alkalommal állt dobogón!

Utoljára frissítve: hétfő, 10 október 2016 20:13

A maraton világcsúcstartó Eliud Kipchoge együtt fut az afrikai vadőrökkel (+videó) https://t.co/T5V6ekKE5V @eththv által
Azt hiszem Terry Jonesről, a Monty Python egyik tagjáról így illő megemlékezni. Szomorúan, de vidáman... Isten áldj… https://t.co/6SmSLchZiA