Az év amerikai terepfutója Max King nyerte az XTERRA extrém terepfutó világbajnokságot

Az Albániában megszerzett hegyifutó világbajnoki címe mellé, az „Év Amerikai terepfutója” címmel kitüntetett Max King nyerte az XTERRA terepfutó világbajnokságot, Maui szigetén. King ezzel sorozatban 4. alkalommal nyerte el a címet, amire még nem volt példa! A női versenyben Morgan Arritola ért elsőként célba.
A versenyen több, mint 2000 futó állt rajthoz a csodálatos hawaii tájon, nagyon nehéz terepen és különleges esős időjárásban. King, aki az US olimpiai maraton válogatott tagja, a 21,9 km-es távot és 1150 m szintkülönbséget 1:21:27 alatt teljesítette.
Erdélyi Zsófia győzelme a Las Vegas maratonon
A különlegesnek számító esti, éjszakai maratonon Las Vegasban fantasztikus magyar győzelem született Erdélyi Zsófia révén, aki első magyar nőként nyert a nagy múltú versenyen 2:48:59 idővel, végig magy csatában az amerikai Melanie Peterszel (2:49:37). A férfi versenyt a kenyai Peter Omae nyerte 2:29:13 idővel.

A verseny nem kedvez a pályacsúcsoknak, hiszen a terep és az időjárás is nehéznek számít, a délutáni rajtnál 11 C volt a hőmérséklet, de a befutónál este már 0 fokhoz közelített. A világ legnagyobb éjszakai versenyén közel 44.000 futó állt rajthoz a maratoni és félmaratoni távon 54 országból, ahol 100.000 néző drukkolt és 32 utcai nagyzenekar fokozta a hangulatot a pálya mellett.
XTERRA terepfutó világbajnokság - King és Meyerhoff győzelme Hawaiion
Az XTERRA az extrém tereptriatlon mellett terepfutó versenyeket is rendez, idén harmadik alkalommal világbajnokságot is meghirdetett. A jellemzően gyors, de nehéz pályán ismét Max King győzött és védte meg tavalyi címét, a nőknél Sally Mayerhoff aratott fölényes győzelmet. A világ közel 1500 futója állt a rajtvonalhoz, de a sportág "ászai" még nem kapcsolódtak be ebbe a sorozatba. XTERRA terepfutó világbajnokság - előzetes
December 5.-én rendezik meg az XTERRA terepfutó világbajnokságot, amely számos elemben különbözik a „megszokott" hegyi és terepfutó versenyektől. Közel 1000 nevezés érkezett már a versenyre, de ez a szám folyamatosan nő - világkupa futamok kvalifikációja mellett számos szabad hely tölthető be. Terepfutó bajnokság XTERRA módra - Fleshman és King győzelmével
Az amerikai terepfutó XTERRA bajnokságra Oregon államban került sor, ahol a kétszeres címvédő Max King ismét megszerezte a győzelmet, a borús, esős időben. A verseny pályája közel 23 km, nehéz és összetett terepen vezet - King győztes ideje 1:15:57. A női versenyt Lauren Fleshman nyerte, aki ezzel ismételte meg tavalyi győzelmét. Ziskó Balázs győzött és duplázott a Raxkönig extrém hegyifutó versenyen – ismét övé a Rax koronája
Az egyik legnehezebb osztrák hegyifutóversenyen a magyar Ziskó Balázs (X2S-KONA TEAM) duplázott, idén is megszerezte a győzelmet. Ez eddig egyetlen külföldi versenyzőnek sem sikerült! A verseny speciális duatlon, azaz nemcsak futni, kerékpározni is kell a versenyzőknek. XTERRA terepfutó világbajnokság, Hawaii
Max King, 29 éves oregoni terepfutó és Fiona Docherty 34 éves új-zélandi atléta állhattak a különleges dobogó legfelső fokára, az XTERRA terepfutó világbajnokságon több, mint 1100 futó között. Balaton Maraton - nagyszerű verseny, X2S váltógyőzelem
Csodálatos őszi időben, napsütésben és 13 fokban futottak azok, akik részt vettek a 6. Intersport Balaton Maraton és Félmaraton második napján november 15-én, Siófokon. A X2S-KONA TEAM színeiben Ziskó Balázs és Garami Árpád nyerték a páros váltók versenyét. Lépcsőzés Magyarország legmagasabb pontjára - X2S siker
A világon fantasztikusan népszerű lépcsőfutóversenyek végre itthon is megjelentek – rögtön egy 3 fordulós sorozattal indítva a hagyományteremtést. 3 különböző helyszín, egy napon belül: toronyház Gyöngyösön, szabadtéri lépcső Sóstón és a kékes tetői tv torony lépcsője. Az verseny győztese Gombos Károly (X2S-KONA TEAM), biatlon válogatott, magyar bajnok, extrém terepfutó és tereptriatlonista. Magashegyi futóversenyen ismét magyar futó a legjobbak között
A osztrák Zirbitzkogel nemzetközi futóversenyen a X2S-KONA TEAM tagja, Ziskó Balázs ismét a nemzetközi élmezőnyben futott és a 7. helyet szerezte meg. A nemzetközi hegyifutó bajnokság (WMRA) többszörös győztese Andrzej Dlugosz is csak a második helyre futott fel a kenyai futófenomén, Isaak Kosgei mögött. Németh Csaba nyerte az olasz hegyifutó bajnokságot – még több magyar a legjobbak között
Az olasz bajnokság nem nevezhető leányálomnak: több, mint 60 km és 4000 m szintkülönbség sziklás, köves terepen, a forró napsütéses hegyoldalaktól a havas, jeges hegyormokon át a szeles szakadékig. Az olasz hegyi futók ráadásul nemzetközileg is a legjobbak között vannak – Németh Csaba mégis leckét adott nekik kitartásból, elszántságból és lendületből. Ultrafutás: Karlowits-Juhász Tamás nyerte a Montrail Bükk 60-at
Öt órán belüli idővel Karlowits-Juhász Tamás nyerte a Terep Ultra-kupa sorozat idei harmadik állomását jelentő "Montrail Bükk 60" elnevezésű futóversenyt, amelyen a teljes honi élmezőny rajthoz állt.



