Tóth Viktor
A www.terepsport.hu oldal főszerkesztője, koordinátora. A X2S TEAM edzője és versenyzője.
1999 óta vegán sportoló, edző. Tereptriatlon korosztályos Európa-bajnoki dobogós, Európa-kupa ezüstérmes, többszörös országos bajnok.
2012 óta az OCR sport magyarországi bevezetésén dolgozik, többszörös Spartan dobogós. 2016-ban alapítója a Magyar OCR Szövetségnek (HOCRA), azóta is aktív szerepet játszik a sportág fejlődésében, a szövetségi munkában.
Két születésüktől vegán gyermek édesapja.
Sárban, hidegben pünkösdi kálvária Szilvásváradon – újabb X2S-KONA TEAM győzelmek
Az év első TOP-MARATON versenye, hagyomány szerint Szilvásváradon került megrendezésre. Szintén hagyomány, hogy a verseny előtt esik az eső, de az idei év minden eddigit felülmúló élménnyé tette a résztvevők számára. A X2S-KONA TEAM versenyzői régóta készülnek a megmérettetésre és sok akadályozó körülmény ellenére is komoly sikereket írhatnak a csapat dicsőségfalára. Absalon a madridi világkupán is tarolt
Nem túl nagy meglepetésre ismét a francia Julien Absalon állhatott a dobogó legfelső fokára a madridi montis Világkupa férfi elit futama után. A második és a harmadik helyet két Merida versenyző, Ralf Naf és Moritz Milatz szerezte meg, utóbbinak ez volt élete legjobb VK helyezése. Parti András közel 10 és fél perc hátránnyal a 67. helyen végzett. Sabrina Jonier volt a leggyorsabb DH-s hölgy (videóval)
A múlt hétvégi La Bresse-i (FRA) győzelem után bizakodva várták Sabrina Jonniert a Valnord-i Világkpua futam első helyeinek egyikére... és Ő nem is okozott csalódást...A kanadai Micayla Gatto volt az első hölgy a mezönyben, aki bizonyította, hogy lehet itt 3 perc alatti időt is menni. A mezőny feléig az első helyen tudott állni, míg az amerikai Melissa Buhl 2:51:20-as idejével letaszította őt az ideiglenes első helyezettenk járó Nissan Hot Seat üléséből. Buda-maraton, fiatalok sikere a X2S-KONA TEAM színeiben
A hagyományos május 1.-i Buda maraton évadnyitó versenyen két kategóriában is X2S-KONA TEAM versenyző állt a dobogó legmagasabb fokán. A női rövid távot Poór Brigitta, a férfiaknál ezen a távon az U17 kategóriát Fenyvesi Péter nyerte meg (Péter abszolút 9. helyen ért célba 4 percet kapva a győztes Szatmárytól). A versenyt követően Brigi ezüst érmet szerzett a gyöngyösi terepduatlon kupafutamon, Péter pedig aranyat a salgótarjáni MTB versenyen (a leendő OX OB pályán). Conrad Stoltz a profi MTB mezőnyben - Sea Otter Classic 2009
A dél-afrikai XTERRA leganda, Conrad Stoltz ezúttal profi MTB mezőnyben bizonyította tehetségét. A sokak által "Caveman" néven ismert sportoló eddig is ismert volt montis tudásáról és erejéről, de a jóval 30 felett járó Conrad bemelegítésképpen indult a szezonkezdő MTB versenyen - fő száma a las vegasi XTERRA volt.EBike kupa, Szlovákgyarmat - versenybeszámoló
A hétvégén rendezték az EBIKE KUPA nemzetközi hegyikerékpáros versenyt Szlovákgyarmaton. Remek időben, nehéz, technikás pályán 3 nemzet több mint 100 versenyzője vetélkedett a díjakért. Denisza Arvayova polgármesterasszony megnyitója után a gyerekversenyek rajtoltak el, ahol sajnos elég kevés volt az induló, de annál kiélezettebb csatákat vívtak a szlovák és a magyar fiatalok. Itthonról főleg a rendező Vitalitás SE Golyán Kerékpár valamint a PCCC, Szlovákiából pedig a CyS Zilina versenyzői jeleskedtek. A X2S-KONA csapat bemutatkozása a Pilis Kupa nemzetközi MTB versenyen
Az év első komoly XCO versenye nagy kihívás elé állította az idén először teljes csapatot kiállító KONA kerékpármárkát: képes lesz-e az itthon a nagy XC hagyományokkal rendelkező csapatokkal versenybe szállni, a főleg extrém és tereptriatlon versenyeken edződött gárdával, akik az XC versenyek hangulatát, pörgését még nem igazán szokták meg? Még akkor is, ha a maguk sportágában jelentős nemzetközi eredményekkel rendelkeznek. Közgyűlés a hegyikerekeseknél: Sipiczki Róbert a régi-új elnök, alakulóban az országos szakszövetség
Megtartotta rendes közgyűlését a Magyar Mountain Bike Szakági Szövetség (MMTBSZSZ). A 68 tagegyesületből 45-en voltak jelen, a szakmai és pénzügyi beszámoló mellett teljes tisztújításra is sor került. A jelenlévők egyhangúlag újraválasztották a régi elnököt, Sipiczki Róbertet. A közgyűlés napirendi pontjaként – ellenszavazat nélkül! – döntés született a Magyar Mountain Bike Szövetség (MMTBSZ), mint országos sportági szakszövetség megalapításáról, illetve az MMTBSZSZ megszüntetésének kezdeményezéséről, mintegy megindulva az ernyőszervezettől leváló önállósulás útján. KONA Dirt verseny a Bringaexpo keretein belül
KONA - THE ONE
Best Trick Contest @ BRINGAEXPO
Érdekességek a CAPE EPIC maratonról
A maratonon természetesen nemcsak az aktuális MTB menők jelentenek kuriózumot, hanem sok olyan sportoló is, akik vagy ebben a sportban, vagy más, de hasonló sportban. DH-sok, országútisok, triatlonisták, XTerra versenyzők. Ráadásul többen közülük igen érdekes párosokat alkotnak... Rajt előtt a Cape Epic - eloltották a tüzet
Normális kerékvágásban folytatódik a Cape Epic rajtja: elindult a regisztráció, a prolog pályabejárása is engedélyezett és ennek megfelelően nagyon sokan vannak kint edzeni, hiszen az elmúlt napokban erre nem volt igazán lehetőség. Bárdi Attila beszámolóját a Velo magazin áprilisi számában olvashatjátok. Magyar és dél-afrikai vegyescsapat a Cape Epic-en
Bárdi Attila (X2S-KONA TEAM) Budapestről és Coenie Thomas Cape Town-ból közösen alkotják azt a két fős csapatot, amelyik igazi különlegességnek számít a világ egyik legismertebb és legnagyobb MTB maratonján, hiszen úgy versenyeznek majd, hogy előtte soha nem is találkoztak - csak munkájuk révén kerültek kapcsolatba. Mindketten számítástechnikával foglalkoznak, hálózatokkal, hardware-val és programozással. Keretet hirdetett a hegyibringások kapitánya
A 11 fős alakulat tagjai az olimpiai krossz- és maratonversenyek alkalmával fogják képviselni Magyarországot a világversenyeken.Kihirdette a 2009-es idény hegyikerékpáros válogatottját Valter Tibor szövetségi kapitány. Top Maratonok: idén is sorozatként
A Top Maraton Mountain Bike versenysorozatnak 2009-ben is a T-Mobile lesz a névadó főtámogatója. A négy legnagyobb hazai maraton szervezői 2005-ben hozták létre a Top sorozatot, melyhez társadalmi szerepvállalásának köszönhetően a T-Mobile főtámogatóként csatlakozott. Az együttműködés keretében idén is a telekommunikációs cég lesz a sorozat első számú partnere. Joe Smith a KONA DH Team-ben
Mint a háromszoros Junior Walesi Nemzeti Bajnok, és a 2008-es IXS Európai-széria győztese, Joe-nak imponáló verseny előzményei vannak. A Schladming-i Világkupa összesített 18. helyezése, az 5. helyezése a Bromont-i, Mont-Sainte-Anne-i, Fort William-i és Valnord-i Világkupa futamokon demonstrálja Joe tehetségét.



